PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Pacjent zaplanował tortury swojego dentysty

smn
08-10-2020, 09:27
Pacjent zaplanował tortury swojego dentysty Mężczyzna dostał 16 miesięcy więzienia za przygotowania do torturowania lekarza (fot. pixabay)
Zaburzony psychicznie pacjent planował torturować swojego dentystę, policja znalazła przygotowane przez niego w tym celu kuszę, chloroform oraz noże.

Dentysta Ian Hutchinson opowiada portalowi Dentistry Online, jak doszło do tej zaskakującej i przerażającej sytuacji. Otóż pacjent Tom Baddeley potrzebował leczenia ortodontycznego z powodu poważnego stłoczenia zębów. Dwa zęby musiały zostać z tego powodu usunięte, wadę skorygowano, ale po zakończeniu leczenia zaczął narzekać, że międzyzębowe szczoteczki mu przeszkadzają, podobnie jak woda dostająca się między zęby, która go zatruwa.

Hutchinson skierował mężczyznę do szpitala w Brystolu na konsultacje stomatologiczne, ale tam potwierdzono, że leczenie ortodontyczne przebiegło prawidłowo. To jednak do pacjenta nie dotarło, zażądał od dentysty by usunięte zęby wstawił mu spowrotem.

Po upływie czterech lat od tych wydarzeń Baddeley został aresztowany, po tym jak sąsiad  Hutchinsona zgłosił na policję, że zaobserwował podejrzanie zachowującego się i ubranego na czarno zamaskowanego mężczyznę. Tego dnia dentysta nie wrócił o zwykłej porze do domu, bo pracował do późnych godzin. Samochód należący do Baddeleya był w dziwny sposób zaparkowany i jak sprawdzono na policji, miał sfałszowane tablice rejestracyjne.

Dentysta zupełnie nie orientował się, że był często obserwowany. Baddeley świetnie zarabiał, posiadał 30 samochodów (wszystkie na fałszywych numerach), mógł poświęcić dużo czasu i pieniędzy na śledzenie lekarza.

Sąd wymierzył prześladowcy karę 16 miesięcy więzienia.

Przypadek Hutchinsona sprowokował dyskusję na temat nękania i gróźb jakich doświadczają często dentyści. Zarówno kobiety jak mężczyźni wykonujący ten zawód spotykają się z jakąś formą agresji ze strony pacjentów i nie należy to do rzadkości.

Według Hutchinsona wynika to z podświadomych oczekiwań ludzi, że zmiana w uzębieniu poprawi istotnie ich życie. A jeśli im się to nie przytrafia, oskarżają całą winą dentystę.

Więcej: Dentistry.co.uk 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   pacjent  

POLECAMY W SERWISACH