PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Pacjent, który nie pozwala pochylić fotela

en
04-11-2020, 11:20
Pacjent, który nie pozwala pochylić fotela (fot. pixabay)
Niektórzy pacjenci energicznie się sprzeciwiają, gdy dentysta  lub higienistka stomatologiczna próbuje pochylić fotel i uzyskać lepszy dostęp do ich jamy ustnej. Jako powód podają zawroty głowy, wysięk z nosa, czy kłopoty z oddychaniem. Ale bywa i tak, że protestują i nie mają medycznego usprawiedliwienia.

wiGdy próbujesz położyć fotel natychmiast pacjent protestuje, mówiąc: proszę mnie nie pochylać za bardzo! I żadnego usprawiedliwienia nie podaje. Kirsten Brancheau,  od 42 lat wykonująca zawód higienistki stomatologicznej zdradza, jak ona w takiej sytuacji daje sobie radę.

Niekiedy wystarcza, że korzysta z wysokiego stołka, co dla kręgosłupa może być miłą odmianą od zwykle zajmowanej pozycji w czasie pracy. Czasami Brancheau ucieka się też do podstępu. 

Mówi pochylając oparcie fotela: Opuszczę tylko trochę, ale proszę mi powiedzieć kiedy przestać. Kiedy pacjent znajduje się nadal w pozycji utrudniającej pracę, oczyszcza kilka zębów do którym ma najwygodniejszy dostęp. Następnie podnosi fotel prosząc pacjenta o przepłukanie ust. Tym razem pochyla fotel nieznacznie mocniej. Z jakichś powodów pacjenci bardzo rzadko zauważają różnicę. I tak partiami, stopniowo osiąga pozycję jaka jest jej potrzebna do wykonania całego zabiegu higienizacji, przyznaje  amerykańska higienistka.

Więcej: Dentistryiq.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   pacjent  

POLECAMY W SERWISACH