• Dlaczego dr Ted Aspes, leczący niegdyś Julię Roberts, zamówił w hurtowni kosmetycznej 10 tys. past do zębów Crest?
  • Dlaczego dentysta rozdał 10 tys. tubek past do zębów następnego dnia po otrzymaniu przez Julię Roberts Oscara.   

Zobowiązanie dentysty Julii Roberts  

Julia Roberts urodziła się w małej miejscowości Smyrna w stanie Georgia (50 tys. mieszkańców). Tam spędziła młodość, tam chodziła do dentysty, do dr. Teda Aspesa.

Pewnie tym faktem aktorka nie zaprzątała sobie głowy, gdy w wieku 34 lat odbierała statuetkę Oskara za pierwszoplanową rolę w filmie Erin Brockovich. 

Kilka dni wcześniej dr Ted Aspes, leczący niegdyś Julię Roberts, zamówił w hurtowni kosmetycznej 10 tys. past do zębów Crest. Nietypowe jak na dentystę zlecenie wzbudziło podejrzenie u przyjmującego je pracownika hurtowni, który zadzwonił do stomatologa z pytaniem, czy aby nie  pomyliły mu się zera.   

Zamówienie wyprzedzające na 10 tys. past do zębów

Ted Aspes zapewnił, że wszystko jest w porządku i wyjaśnił, iż 26 lat temu złożył uroczyste zobowiązanie: o ile któryś z jego pacjentów stanie się właścicielem Oskara lub otrzyma stypendium Rhodesa (międzynarodowa podyplomowa nagroda dla studentów Uniwersytetu Oksfordzkiego), to wręczy każdemu dziecku z miejscowości Smyrna pastę do zębów. 

Ted Aspes  był tak pewny wygranej Julii Roberts, że z zamówieniem past do zębów nie czekał na ogłoszenie werdyktu. 

Przypuszczenia dentysty sprawdziły się, dlatego każdy chętny obywatel miasteczka mógł odebrać dla swoich dzieci darmową pastę do zębów.  Zobowiązanie dentysty było na tyle głośne w lokalnej społeczności, że po oscarowej gali przed gabinetem Teda Aspesa od samego rana ustawiała się długa kolejka chętnych na prezenty.