PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Okradał gabinety stomatologiczne w Warszawie

Autor: PAP • Źródło: PAP/ms
02-09-2020, 07:57
Okradał gabinety stomatologiczne w Warszawie Złodziej złapany w gabinecie stomatologicznym (foto: pixabay)
Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali na gorącym uczynku 44-letniego mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże. Mężczyzna okradał przychodnie ze sprzętu medycznego - poinformowała 2 września rzeczniczka wolskiej policji kom. Marta Sulowska.

Jak przekazała rzeczniczka wolskich policjantów, do zdarzenia doszło kilka dni temu. - Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zorganizowali zasadzkę w jednej z przychodni medycznej - powiedziała.

- Operacyjni ustalili, że mężczyzna miał umawiać się kilka razy tego samego dnia do różnych specjalistów. Podczas wizyty w przychodni wykorzystywał nieuwagę pracowników i kradł sprzęt i materiały medyczne. Był to głównie sprzęt stomatologiczny o łącznej wartości niemalże 60 tys. zł - podała.

Wskazała, że 44-letni mężczyzna nieświadomy policyjnej zasadzki w jednym z pomieszczeń w przychodni pakował sprzęt medyczny do swojej torby. Wtedy został zatrzymany.

- Policjanci przystąpili do przeszukania jego mieszkania. Tam znaleźli kilkadziesiąt narzędzi i sprzęt medyczny, płyny medyczne oraz substancje psychotropowe w ilości ponad 1400 sztuk tabletek, które znajdowały się w kartonach w całym mieszkaniu - tłumaczyła, dodając, że policjanci ustalili również, że 44-latek zamieszczał na portalach społecznościowych ogłoszenia o sprzedaży skradzionego sprzętu medycznego, który oferował za drobne kwoty. - W taki sposób z kradzieży uczynił sobie stałe źródło utrzymania - wyjawiła.

Podejrzany usłyszał łącznie pięć zarzutów karnych, cztery dotyczące kradzieży, jeden posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej. Za zarzucany mu czyn może grozić do 10 lat więzienia. 

Bartłomiej Figaj

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
kradzież  

POLECAMY W SERWISACH