PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Oby spokojnych Świąt Bożego Narodzenia

ms
24-12-2020, 08:55
Oby spokojnych Świąt Bożego Narodzenia Życzenia od infoDENT24.pl
Wierni zasypywani są informacjami, które z religijnym wymiarem Święta Bożego Narodzenia mają tyle wspólnego, co Rudolf renifer z Rudolfem Valentino. Garść takich informacji z pewnością jednak daje oddech od pandemicznej rzeczywistości.

Idąc tym śladem - można znaleźć związki pomiędzy Rudolfem czerwononosym a praktyką dentystyczną, bo oto w Bożonarodzeniowej kreskówce dla całej rodziny poczesne miejsce zajmuje elf Hermey, który uporczywie chce zostać dentystą, zamiast być – jak inni - wytwórcą zabawek.

Surrealistyczny wymiar „świątecznych” rekordów Guinnessa wzmacnia fakt, że rekord Guinnessa w największej liczbie świętych Mikołajów, zgromadzonych w jednym miejscu, ustanowiono w …Indiach. Było ich 18,1 tys., wszyscy ubrani w standardowe uniformy (27 grudnia 2014 r.).

Najwyższa choinka: w Rio de Janeiro na święta 2007 r., wysokość 85 m.

Najdroższa choinka: drzewko ubrano w biżuterię wartą 16 mln USD, świerk można było oglądać w Tsunamachi Misui Club w grudniu 2002 r. (Tokio).

Najwięcej świątecznych światełek: 150 tys. szt. przed katedrą w Kolonii (2006 r.).

Najstarsza choinka ubierana co roku: rodzina Janet Parker posiada 30 cm drzewko (sztuczne) i ponoć od 1886 r. rytuał wieszania na nim ozdób świątecznych jest bez żadnych przerw dopełniany.

Najwięcej choinek wyciętych w 2 minuty przez kobietę: z 27. drzewkami uporała się Erin Lavoie (USA), uczynił to 19 grudnia 2008 r. na występach gościnnych w Niemczech.

Największy kalendarz adwentowy: 71 m x 23 m na froncie budynku stacji St. Pancras, w Londynie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   stomatolog  

POLECAMY W SERWISACH