PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Nie szarżujcie z pastą do zębów

Autor: miro • Źródło: ms
06-08-2021, 13:29
Nie szarżujcie z pastą do zębów Dentystka K. Sarvendran o dawkach pasty do zębów (fot. TikTok)
Dentystka K. Sarvendran walczy z przekazami reklam, epatującymi nadmiernymi dawkami past, które bezrefleksyjnie nakładane są na szczoteczki. To nie jest szczęśliwy przekaz – uważa stomatolog.

Dr K. Sarvendran jest dentystką, która prowadzi własną lecznicę w Toronto i systematycznie dzieli się na TikTok różnymi wskazówkami i treściami dotyczącymi higieny jamy ustnej i zdrowia.

Ostatnio dentystka wyraziła dezaprobatę dla reklam past do zębów, gdyż - w jej opinii - w mediach zawsze przedstawia się szczoteczki do zębów od brzegu do brzegu wypełnione pastą – to błąd – twierdzi.

W filmie TikTok pokazała, jak prawidłowo odmierzyć pastę. Wszystko, czego potrzebujesz, to ilość wielkości grochu, to wystarczy dla osób dorosłych – przekonuje K. Sarvendran. Dentystka wyciska niewielką ilość pasty na szczoteczkę do zębów i pokazuje znaczną różnicę między jej dawką a tym, do czego ludzie są przyzwyczajani w reklamach.

Wielu widzów przyznało w komentarzach, że nie wiedzieli, jak o wiele mniejsza jest odpowiednia ilość pasty do zębów od tej jaką regularnie stosowali.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH