PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Nalewki własnej roboty domena lekarzy?

Autor: Mirosław Stańczyk
16-10-2012, 05:44
Konkurs
Konkurs "Endonalewka 2011" - obrady jury (źródło: profident.pl)
Samorząd lekarski z Małopolski chce się integrować przy pomocy nalewek własnej receptury. OIL w Krakowie właśnie ogłosiła pierwszą edycję konkursu na trunek własnej roboty. To nie pierwszy przypadek, że dentyści eksperymentują w domowym zaciszu, by później, już gremialnie, dokonać degustacji i wyboru najlepszej nalewki. W tym roku królestwem lekarskich nalewek będzie Kraków.

Od wielu lat wzorem do naśladowania może być konkurs Endonalewka organizowany corocznie przy okazji Spotkania miłośników endodoncji Pulp Fiction (Profident) . W tym roku (6-9 grudnia, Kraków) to już czternasta edycja zabawy, która jak podkreślają organizatorzy, za każdym razem przybiera coraz większe rozmiary.

W konkursie Endonalewka mogą wziąć udział wszyscy uczestnicy Pulp Fiction, którzy dostarczą Organizatorowi nalewkę alkoholową wykonaną na bazie koncesjonowanego alkoholu legalnego pochodzenia. Butelki z nalewką powinny być oznaczone etykietą i dostarczone w opakowaniu, które uniemożliwi przypadkową identyfikację produktu i jego wytwórcy.

Jak czytamy w regulaminie, ilość przedstawionego produktu winna być nie mniejsza niż 0,7 litra. Jednak byłoby pożądanym, aby ilość nalewki była większa , np.1,5 litra. Pozwoliłoby to na degustację wyrobu innym uczestnikom spotkania i przyznanie Nagrody Publiczności.

Dalej są oczywiście obrady jury (chyba najbardziej szczęśliwy skład w Polsce). Po pracochłonnej degustacji ogłasza się zwycięzcę i przyznaje nagrodę.

Integracja przy nalewce

I Konkurs nalewek własnej roboty, organizowany przez OIL w Krakowie wraz z Okręgową Izbą Aptekarską, również w Krakowie, ma być miłym początkiem integracji obu środowisk.

Organizatorzy zapraszają zarówno do wzięcia udziału w rywalizacji, jak i do uczestnictwa w degustacji. Wystarczy być członkiem organizacji.

W konkursie mogą wziąć udział jedynie nalewki, które nie są dostępne w sprzedaży komercyjnej. Uczestnicy konkursu zobowiązani są dostarczyć do 27 listopada do godziny 15:00, dwie próbki tej samej nalewki, każdą próbkę o pojemności nie mniejszej niż 500 ml. Liczba nalewek zgłaszanych do konkursu przez jednego uczestnika jest dowolna.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
lifeDENT   nalewki lekarskie   Endonalewka   OIL w Krakowie   Pulp Fiction  

POLECAMY W SERWISACH