PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Najszybszy dentysta na świecie

Autor: nieck • Źródło: en
21-04-2021, 14:06
Najszybszy dentysta na świecie SSC Tuatara - najszybszy samochód świata
Dentysta Larry Caplin jest z pewnością najszybszym kierowcą wśród stomatologów. W planach ma pobicie własnego rekordu prędkości. Zapowiada, że pojedzie 483 km/h (dotychczas złamał barierę 450 km/h). Oficjalny rekord SSC Tuatara to 532,7 km/h.

Dentysta Larry Caplin to człowiek o przebojowym sposobie działania i nieszablonowym stylu życia. Jest wszędzie gdzie pojawiają się wyzwania. Ratował ludzi w czasie ataku terrorystycznego na World Tower Center. Dowodzi wieloma charytatywnymi instytucjami.  Ma pieniądze, gdyż jego medyczna firma zatrudniania ok. 7,5 tys. lekarzy i lekarzy dentystów. 

Pasją dentysty są szybkie samochody. W swojej bogatej kolekcji unikatowych aut posiada najszybszy samochód  świata, którego pojedyncze egzemplarze są prawdziwą perełką dla fanatyków ultraszybkiej jazdy.  Larry Caplin  postanowił zmierzyć się z wyzwaniem pobicia rekordu prędkości. Próbę podjęto 17 stycznia 2021 r. na dawnym pasie startowym wahadłowców w Centrum Kosmicznym Kennedy'ego na Florydzie.

Przyjęte kryteria bicia rekordu prędkości wymagają przejechania tego samego odcinka w przeciwnych kierunkach, żeby wyeliminować m.in. wpływ wiatru na wynik.

Caplinowi udało się osiągnąć prędkość 450,1 km/h podczas jazdy w kierunku północnym i 460,4 km/h w kierunku południowym, co dało średnią prędkość 455,3 km/h. Od startu do osiągnięcia 460 km/h bolid przejechał zaledwie 3,1 km. 

Larry Caplin zamierza podjąć jeszcze jedną próbę bicia własnego rekordu, tym razem ma to być 483 km/h.

Dentysta chce wykorzystać Tuatarę, aby zebrać 316 tys. dolarów  za pośrednictwem swojej organizacji charytatywnej - Fundacji CF Charities. W ten sposób wspiera programy społeczne dla dzieci, wyposaża szkoły  i funduje stypendia dla studentów, a także pomaga rodzinom wojskowych. 

To nie jedyne pole jego działań, bowiem jest także dyrektorem generalnym DOCS Health i krajowym liderem w dziedzinie zdrowia publicznego oraz logistyki opieki zdrowotnej.

Swoją nowatorską wizję służby zdrowia realizuje zarządzając ponad 50. mobilnymi gabinetami lekarskimi i stomatologicznymi. Jego mobilne lecznice docierają w stanie Pensylwania (firma DOCS Health ma tam siedzibę) wszędzie tam, gdzie dostęp do opieki jest ograniczony.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   hobby   mobilna opieka dentystyczna  

POLECAMY W SERWISACH