Szeregowa Małgorzata Bartosiak z 5 Mazowieckiej Brygady OT pracuje jako higienistka stomatologiczna. W kwietniu 2021 r., zdobyła tytuł mistrzyni świata w trójboju siłowym.

Małgorzata Bartosiak jest żołnierzem 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej od lipca 2020 r., służy w 54 batalionie lekkiej piechoty w Zegrzu Płd.

Mimo drobnej postury i wagi zaledwie 54 kg, a jest w stanie podnieść sztangę ważącą aż 150 kg. Od 2 lat trenuje trójbój siłowy. Podczas ostatnich Mistrzostw Świata federacji WPA zdobyła tytuł mistrzowski. 

Ostatnio ukończyła kurs trenera personalnego i instruktora siłowni organizowany przez CSWOT, co pozwoli jej prowadzić zajęcia kondycyjne dla   żołnierzy 

– Trenuję już od wielu lat, a kurs trenera personalnego i instruktora siłowni organizowany przez CSWOT pozwolił mi poznać tajniki treningu od drugiej strony. Kurs jest bardzo intensywny. Instruktorzy szczególną uwagę przywiązują do prawidłowej techniki wykonywanych ćwiczeń i  korygują każdy nasz najmniejszy błąd. Specyfika każdego treningu jest inna, instruktorzy uczą nas jak dobrać odpowiedni trening pod konkretną osobę– mówi Małgorzata Bartosik.