PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Najnowsze notowania kursu zębów mlecznych

Autor: nieck • Źródło: en
02-03-2021, 09:40
Najnowsze notowania kursu zębów mlecznych Mali Amerykanie dostają od Wróżki Zębuszki średnio 4,7 dolara za mleczaka (fot. Pixabay)
Wróżka Zębuszka jest w tym roku bardzo hojna, płaci dzieciom za zęby mleczne najwyższe stawki do 25 lat.

Wróżka Zębuszka w 2021 roku płaciła średnio za mleczaki 4,70 dolara. To najwyższa średnia kwota, jaką kiedykolwiek odnotowano w prawie 25-letnim sondażu badającym hojność towarzyszącą wymianie zębów mlecznych na zęby stałe.

Dane do sondażu zbiera Original Tooth Fairy Poll i Delta Dental Plans Association, wynika z nich że wartość utraconego zęba mlecznego w 2021 r. jest ponad trzykrotnie większa niż średnia wartość z 1998 r. Kiedy rozpoczęto ankietę notowania pojedynczego mleczaka sięgały jedynie 1,30 dolara.

- Mimo, że Wróżka Zębuszka jest nieco nieśmiała, jeśli chodzi o ujawnianie szczegółów finansowych, znana jest z płacenia premii za lśniące, zdrowe zęby, z których buduje sobie zamek w Glitterville - powiedział Dave Hawsey, wiceprezes ds. Marketingu w firmie Delta Dental of Arkansas.

W ankiecie prowadzonej między 28 grudnia 2020 r. a 8 stycznia 2021 r. wzięło udział około 1000 rodziców z całych Stanów Zjednoczonych. Zazwyczaj wyniki sondażu odzwierciedlają ogólny kierunek amerykańskiej gospodarki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH