• Uciążliwe wypryski wokół ust mogą (nie muszą) być spowodowane myciem zębów. 
  • Lepiej nie myć też zębów pod prysznicem, gdyż gorąca woda, spływająca po szczoteczce, sprzyja rozwojowi drobnoustrojów bytujących na włosiu główki
  • Jak te tezy komentują dentyści? Richard Lipari, dentysta ogólny i estetyczny z Nowego Jorku twierdzi, że oba wskazania są uzasadnione   

Myć twarz po wyszczotkowaniu zębów

Autorka prezentacji na Tik Toku uważa, że uciążliwe wypryski wokół ust mogą (nie muszą) być spowodowane myciem zębów. Jej wideo obejrzało już ponad 4 mln osób.

Dr.mehss  twierdzi, że podczas szczotkowania zębów bakterie z ust mogą pokrywać skórę wokół ust. W ten sposób dochodzi do zakażenia i rozwoju trądziku u osób skłonnych do tego typu dolegliwości.

Dr.mehss zaleca szczotkowanie zębów przed myciem twarzy. Może to także ograniczyć podrażnienia skóry spowodowane pastą do zębów.

Nie używać szczoteczki do zębów pod prysznicem

Nie jest to jedyne zalecenie tiktokerki w sprawie codziennego używania szczoteczki do zębów. Twierdzi ona także, iż lepiej nie myć zębów pod prysznicem, gdyż gorąca woda, spływająca po szczoteczce, sprzyja rozwojowi drobnoustrojów bytujących na włosiu główki. 

Niektórzy internauci skrytykowali autorkę wideo prezentacji, twierdząc, że od dawna postępują według podanych wskazań, ale występujące problemy z trądzikiem nie zniknęły.

Na ten temat wypowiadają się także eksperci. Richard Lipari, dentysta ogólny i estetyczny z Nowego Jorku stwierdził: Chcesz uniknąć popełnienia błędu, polegającego na myciu zębów i potencjalnym zanieczyszczeniu  skóry – zachowuj kolejność - najpierw szczotkuj zęby, później myj twarz.