PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Multimed w Zamościu aktywny w Światowym Dniu Zdrowia Jamy Ustnej

Autor: miro • Źródło: ms
11-03-2016, 10:25
Multimed w Zamościu aktywny w Światowym Dniu Zdrowia Jamy Ustnej Multimed w Światowym Dniu Zdrowia Jamy Ustnej (foto: pixabay)
„Wszystko się tutaj zaczyna - zdrowe usta, zdrowe ciało” pod takim hasłem przebiegają na całym świecie akcje związane z IX edycją Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej. Do obchodów dołącza lecznica Multimed z Zamościa.

20 marca 2016 r. w godzinach 10:00 - 18:00, na terenie Galerii Handlowej Twierdza w Zamościu odbędzie się akcja z okazji IX edycji Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej. Aktywny udział weźmie w niej Centrum Stomatologii Estetycznej Multimed.

W 2015 r. działania Multimedu skoncentrowane były wokół dzieci, w tym roku lecznica zaprasza także dorosłych. Jak podkreśla dyrektor ds. medycznych Multimedu lek. stom. Małgorzata Górska każdy dentysta wie, że to właśnie w jamie ustnej dostrzec można symptomy wielu schorzeń ogólnych - jak cukrzyca, czy białaczka. Stan zębów i przyzębia może mieć istotny wpływ na ogólne zdrowie np. na: układ krążenia, serce, nerki. Jama ustna może być także miejscem powstawania i rozwoju chorób nowotworowych.

- W tym roku postanowiliśmy zorganizować badania przesiewowe w kierunku nowotworów jamy ustnej. Podjęliśmy współpracę z Fundacją „z uśmiechem przez życie”, od której otrzymaliśmy wiele cennych uwag i materiałów edukacyjnych, zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów. Fundacja wypożyczyła nam także urządzenia do badań – mówi Małgorzata Górska.

Dyrektor ds. medycznych Multimedu dodaje, że lekarze lecznicy, za pomocą urządzeń Mikrolux DL oraz Orailtest, będą wykonywali badania przesiewowe jamy ustnej  pacjentów przez cały czas trwania akcji. - Nasze działania wspierają firmy: Ormco, Dentsply Implants, Kol-Dental, Ortho-max, annapapuga.pl - profesjonalna pielęgnacja, L-Dent, Sal-Dental, Colgate, GlaxoSmithKline, Listerine,  Blend-a-med OralB – wylicza Małgorzata Górska.

Podobnie jak w 2015 r. 20 marca 2016 r. pojawią się również atrakcje dla najmłodszych w postaci aktywnej zabawy na „Szlaku Przygód za Stomatologią”. Całą imprezę otworzy  barwna parada z udziałem przyjaciół zdrowego uśmiechu: Multinki, kapitana Aquafresh, dr Ząbka  oraz wróżki Zębuszki. Podczas akcji zaplanowano finał konkursu plastyczno – muzyczno – literackiego, którego tematyką są zdrowy tryb życia, głównie dbałość o nienaganny stan jamy ustnej oraz profilaktyka prozdrowotna. Całą imprezę urozmaicą występy dzieci z grupy teatralnej Zerowiaków z Zespołu Szkół Społecznych w Zamościu oraz uczniów Szkoły Muzycznej Yamaha w Zamościu.

Centrum Stomatologii Estetycznej Multimed od kilku lat prowadzi programy profilaktyki dla dorosłych i dzieci, a Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej jest kolejną okazją do tego, aby nawoływać do dbania o zdrowie i piękny uśmiech, na co - jak podkreśla FDI - nigdy nie jest ani za wcześnie ani za późno.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH