PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Moda na przyklejanie wampirzych zębów

Autor: nieck • Źródło: en
29-10-2020, 12:03
Moda na przyklejanie wampirzych zębów Ze zbliżającym się Haloween przybywa sztucznych wampirzych zębów (fot. Instagram)
Dentyści ostrzegają na TikToku, żeby do przyklejania sztucznych zębów nie używać silnych klejów ani kleju do paznokci.

Ta dziwaczna moda zaczęła się w 2018 r. lub wcześniej, ale ostatnio staje się coraz bardziej powszechna w miarę zbliżania się Halloween. Na filmikach pojawiających się na mediach społecznościowych ludzie albo chwalą się "świeżymi" wampirzymi zębami, albo żałują że zastosowali klej z rodzaju super mocnych, gdy przychodzi do prób usunięcia "ozdoby".

Pewien TikToker przyznał, że przez 20 minut siedział z zębami pokrytymi zmywaczem do paznokci, by je odkleić i obawiał się, że będzie musiał zwrócić się o pomoc do dentysty.

Dentyści aktywni na platformie TikTok przestrzegają.
- Lepiej zgłoś się do dentysty, by bezpiecznie usunął przyklejone zęby, zachowaj wyjątkową ostrożność zanim zęby same nie odpadną, lub zanim dentysta ich nie usunie.
- Kleje mogą uszkodzić szkliwo lub spowodować poparzenia jamy ustnej, nie usuwaj samodzielnie wampirzych kłów, nie ciągnij za nie, czekaj aż same się poluzują albo idź do swojego dentysty, jeśli sprawiają ból.
- Przede wszystkim nie stosuj kleju do paznokci, jest toksyczny i trzyma długo, jeśli na kły chcesz nakleić sztuczne akrylowe paznokcie zastosuj klej do protez. Po pierwsze jest bezpieczny, po drugie łatwo będzie go usunąć.

 

Więcej: foxnews.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
zęby  

POLECAMY W SERWISACH