PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Moda na aparaty ortodontyczne domowej roboty

Autor: nieck • Źródło: en
28-01-2022, 14:30
Moda na aparaty ortodontyczne domowej roboty Leczenie ortodontyczne domowymi metodami zyskuje zwolenników Fot. Shutterstock
W Stanach Zjednoczonych ortodonci coraz częściej muszą leczyć skutki prostowania zgryzu domowymi metodami.
  • W trakcie leczenia ortodontycznego trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników m.in. stan dziąseł, zębów i kości.
  • Cały proces wymaga wiedzy i doświadczenia, ale także odpowiedniego sprzętu. Tylko leczenie odpowiednio zaplanowane i kontrolowane przez ortodontę na każdym etapie, daje pełne bezpieczeństwo i trwałe efekty. 
  • Niestety popularny stał się zwyczaj korygowania krzywych zębów domowymi metodami.

Według badania przeprowadzonego przez American Association of Orthodontists blisko 13 proc. amerykańskich ortodontów zetknęło się z pacjentami, którzy próbowali domowymi sposobami pozbyć się wady zgryzu. Niestety, niektórzy z nich doznali nieodwracalnych uszkodzeń.  

Aparat ortodontyczny wg receptury z TikToka

Moda na samodzielne prostowanie zębów staje się coraz bardziej popularna wśród dorosłych i dzieci. Inspirację czerpią z  licznych filmików instruktażowych, łatwych do znalezienia na mediach społecznościowych. A te reklamują skuteczność różnego typu przedmiotów  od spinaczy do papieru po gumki, nić stomatologiczną i żyłkę wędkarską.

Nie ma w tych filmach informacji, że samodzielne prostowanie zębów naraża zdrowie dziąseł i zębów.  Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
leczenie ortodontyczne   wady zgryzu  

POLECAMY W SERWISACH