• Pracownicy Marrodent wzięli udział w biegu charytatywnym, wspierającym chore onkologicznie dzieci, będące pod opieką Fundacji Biegniemy z Mają i Iskierka
  • Marrodent sfinansował wypożyczenie analizatora hematologicznego Medonic M32, który umożliwił uczestnikom biegu badanie krwi na miejscu, dostarczył także broszury edukacyjno - informacyjne
  • Marrodent to jeden z największych polskich dystrybutorów w branży stomatologicznej i protetycznej, obsługujący ponad 10 tys. prywatnych gabinetów stomatologicznych i 3 tys. laboratoriów protetycznych w całej Polsce 

Marrodent wspiera dzieci chore onkologicznie

Marrodent (grupa Henry Schein) wsparła bieg charytatywny organizowany przez Fundację Biegniemy z Mają. Przedsięwzięcie było organizowane we współpracy z Fundacją Iskierka budującą systemy pomocy finansowej, psychologicznej i socjalnej dla dzieci chorych na nowotwory i ich rodzin.

Podczas biegu udało się zebrać fundusze na leczenie onkologiczne trzech pacjentów będących pod opieką Fundacji. W biegu wzięli udział m.in. pracownicy firmy Marrodent wraz z rodzinami.

Morfologia krwi ważna we wczesnym wykryciu raka

Marrodent sfinansował wypożyczenie analizatora hematologicznego Medonic M32, który umożliwił uczestnikom badanie krwi na miejscu (według National Institute for Health and Care Research rutynowe badania krwi pomagają we wczesnym wykryciu raka). 

Marrodent ufundował również, przygotowane przez Fundację Biegniemy z Mają, broszury edukacyjno - informacyjne. Chodziło o informacje  dotyczące morfologii krwi, aby pomóc badanym osobom lepiej zrozumieć wyniki badań.

Charytatywne działania Marrodent

- W firmie Marrodent jesteśmy zaangażowani w działania na rzecz lokalnej społeczności i cieszymy się, że drugi rok z rzędu mamy okazję współpracować z Fundacją Biegniemy z Mają, aby pomóc w leczeniu dzieci chorych na raka. Zaangażowanie w ten bieg jest przykładem działań naszej firmy mających na celu wspieranie działań profilaktycznych i prozdrowotnych i mamy nadzieję na udział w kolejnych edycjach biegu — powiedziała Alicja Ptaszkiewicz, Marketing Manager, Marrodent.

Potencjał Henry Schein

Marrodent to jeden z największych polskich dystrybutorów w branży stomatologicznej i protetycznej. Marrodent obsługuje ponad 10 tys. prywatnych gabinetów stomatologicznych i 3 tys. laboratoriów protetycznych w całej Polsce.

Od roku 2016 Marrodent jest częścią firmy Henry Schein, Inc. Henry Schein. Ponad 22 tys. pracowników na całym świecie oraz sieć doradców firmy obsługuje ponad 1 mln klientów. Henry Schein działa w oparciu o scentralizowaną i zautomatyzowaną sieć dystrybucji, obejmującą ponad 120 tys. produktów znajdujących się w magazynach, jak również ponad 180 tys. innych produktów dostępnych na specjalne zamówienie.