PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Makau: dentysta hazardzista ukradł datki na kościół

Autor: miro • Źródło: ms
07-01-2021, 10:45
Makau: dentysta hazardzista ukradł datki na kościół Kradzież w kościele katolickim (fot. unsplash)
Policja zatrzymała 29-letniego Chińczyka lekarza dentystę pod zarzutem kradzieży 7700 patak (ok. 3,5 tys. zł) z pudełka na datki z kościoła katolickiego w centralnym Makau. Kradzieży dokonano 27 grudnia 2020 r. a następnego dnia za pośrednictwem systemu „Olhos no Céu” zlokalizowano podejrzanego, przebywającego w pensjonacie w centralnej części miasta.

Zarządzający kościołem wykryli kradzież 7700 patac, które stanowiły darowiznę trzech parafian o godz. 12.00 27 grudnia.

Korzystając z monitoringu, policja odkryła, że tego dnia ok. godz. 11 rano dwóch mężczyzn podeszło do skrzynki z darowiznami i za pomocą taśmy mierniczej, do końca której dołączyli kawałki samoprzylepnego plastra wydostali ze skrzynki na datki kościoła pieniądze.

Monitoring pokazał, że po występku obaj wrócili do pensjonatu znajdującego się w centralnej części miasta. 28 grudnia jeden z podejrzanych wrócił do pensjonatu i wówczas został zatrzymany.  W pokoju, w którym przebywałem, znaleziono ubrania używane podczas napadu oraz miarkę i podwójną taśmę klejącą.

W trakcie przesłuchania podejrzany przyznał się do używania tych narzędzi do popełnienia przestępstwa. Zatrzymany stwierdził, że stracił już wszystkie pieniądze w kasynie. Aresztowany mieszka w Chinach i wykonuje zawód dentysty. Jest uzależniony od hazardu i wszystkie zarobione pieniądze przegrywa w kasynach. Trwają poszukiwania drugiego podejrzanego. Obaj przybyli do Makau 24 grudnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   stomatolog  

POLECAMY W SERWISACH