Monika Łączna, w wywiadzie dla polonijnego magazynu „Panorama Magazine" mówi, że kilka lat temu leczenie infekcji, usuwanie zębów, bądź leczenie tylko kilku przednich zębów, było standardem dla polskiego pacjenta. Ostatnio zauważyła jednak coraz większe zainteresowanie prostowaniem zębów, koronami pełnoceramicznymi czy implantami.

- Jest to bardzo miły zwrot w świadomości polskiego pacjenta. Daje to również duże możliwości w planowaniu leczenia. Z moich obserwacji wynika, że zabiegi stomatologiczne wysokiej jakości i wymagające dużego doświadczenia i odpowiednich szkoleń, są coraz bardziej poszukiwane i doceniane. Warto więc inwestować w siebie. Sama to robię i zawsze polecam to moim pacjentom - mówi dentystka.

Czy właścicielka gabinetu Blue Light Dental Clinic widzi różnicę pomiędzy stanem uzębienia Polaków i innych narodów?

- Panuje stereotyp, że nasi rodacy o zęby raczej nie dbają. Na szczęście ten stereotyp jest nieprawdziwy. Polacy o zęby dbają, co więcej, można powiedzieć, że nawet są w tym bardziej skrupulatni i systematyczni niż Anglicy. Prym w dbaniu o zęby wiodą Amerykanie, którzy są bardzo dobrze wyedukowani w tym zakresie i często decydują się na agresywne i skomplikowane leczenie - tuważa.

Więcej: panorama24.co.uk