PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Licytacja sprzętu stomatologicznego na leczenie zębów dzieci

Autor: nieck • Źródło: en
01-09-2021, 14:26
Licytacja sprzętu stomatologicznego na leczenie zębów dzieci Charytatywna akcja ma poprawić stan zdrowia jamy ustnej dzieci z ubogich rodzin (fot. Shutterstock)
Gabinety dentystyczne  biorą udział w aukcji sprzętu stomatologicznego prowadzonej online - to forma zbiórki funduszy na leczenie dzieci z ubogich rodzin w Stanach Zjednoczonych.

Miliony dzieci mieszkających w Stanach Zjednoczonych ma utrudniony dostęp do opieki stomatologicznej. Długotrwałe zaniedbania skutkujące zaawansowaną próchnicą  powodują, że takie dziecko się nie uśmiecha, ma problemy z jedzeniem, snem, trudno mu się skupić podczas lekcji w szkole. Wyrasta na osobę dorosłą mającą problemy ze zdrowiem i niską samooceną.

Amerykańska organizacja charytatywna  ToothFairy prowadzi zbiórkę pieniędzy na leczenie stomatologiczne dzieci. Jedną z form jej działania są aukcje sprzętu do wyposażania gabinetów dentystycznych. Sprzęt jest nowy, oferują go producenci, zwykle cena wyjściowa na aukcji nie przekracza 50 proc. rynkowej ceny produktu. 

Dentyści zainteresowani udziałem w aukcji (prowadzona jest online) rejestrują się odpowiednio wcześniej na platformie BidForSmiles.org. 

Przykładowe wyposażenie wystawione na najbliższej aukcji:
- turbina Bien Air TORNADO,
- autoklaw MidMark M3 Steam Sterilizer,
- lampa polimeryzacyjna bezprzewodowa Valo Grand,
- defibrylator półautomatyczny ZOLL  AED Plus,
- Apple iPad Pro.

American ToothFairy zwiększa dostęp do opieki stomatologicznej wspierając kliniki prowadzące akcje non-profit. Od momentu powstania w 2006 r., American ToothFairy przekazała ponad 22 miliony dolarów w postaci darowizn, materiałów edukacyjnych i dotacji finansowych na opiekę stomatologiczną dla   dzieci i młodzieży. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH