PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Lekarz przywracający dobrostan, z wykształcenia dentysta

Autor: nieck • Źródło: en
02-06-2021, 11:11
Lekarz przywracający dobrostan, z wykształcenia dentysta Amerykański dentysta Gerry Curatola (fot. Instagram)
Stomatologia  oddzieliła się od medycyny ponad 150 lat temu. Amerykanin Gerry Curatola stworzył Centrum Odnowy Zdrowia i zapowiada, że zburzy mur, który wyrósł między obydwiema dziedzinami medycyny.

Amerykański dentysta Gerry Curatola przedstawia się  jako „lekarz odnowy biologicznej", który z wykształcenia jest dentystą. Optuje za holistycznym podejściem do zdrowia jamy ustnej.

Curatola jest wszechstronnie wykształcony medycznie -  studiował medycynę komplementarną w Harvard Medical School w latach 90., później zetknął się z medycyną biologiczną w Niemczech i Szwajcarii. 

- Gdy ktoś ma raka lub poważną chorobę autoimmunologiczną, to przede wszystkim patrzą na to, co dzieje się w jamie ustnej, wspomina swoje europejskie doświadczenia Curatola.

Kierując się filozofią medycyny biologicznej,  promuje równowagę w jamie ustnej i ciele.  Jego lecznica w Nowym Jorku oferuje szerokie spektrum procedur stomatologicznych – od tradycyjnego leczenia kanałowego zębów po licówki i terapię zaburzeń stawów skroniowo-żuchwowych – ale także zabiegi odnowy biologicznej, akupunkturę, doradztwo żywieniowe i programy odchudzania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH