PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Krewetki zamiast szczoteczki do zębów?

Autor: katkiel • Źródło: katkiel
09-10-2013, 12:27
Krewetki zamiast szczoteczki do zębów? Krewetki zamiast szczoteczki do zębów?
Brzmi absurdalnie, ale każdy na własne oczy może przekonać się, że krewetki – nie wiadomo dlaczego – mogą przysłużyć się zdrowiu jamy ustnej. I choć nie polecamy nikomu przekonania się, czy taki „zabieg” jest skuteczny, to pokazujemy, że to się dzieje naprawdę.

13 - letni Russell Laman z Massachusetts (USA) nurkował wraz z ojcem na Bali. Widząc krewetkę postanowił sprawdzić, czy w plotce o tym, że skorupiaki widząc ludzkie zęby zabierają się za ich czyszczenie, jest choć trochę prawdy.

Chłopiec nabrał powietrza w płuca i otworzył usta zbliżając je do krewetki. Ta ostrożnie, ale dość szybko znalazła się na ich brzegu i wprowadziła do środka swoje szczypce (u krewetek słabo wykształcone). Skorupiak zaczął poruszać nimi do złudzenia imitując ruchy, jakie człowiek wykonuje podczas używania szczoteczki międzyzębowej. Czego szukał? Nie wiadomo, ale nie należy sądzić, że gest skorupiaka był altruistyczny. Łatwiej uwierzyć, że szukał pożywienia.

Proponujemy zobaczyć krótki film tutaj

Okazuje się, że Russell Laman to nie jedyny nurek, który zdecydował się na wpuszczenie do ust krewetki. Trwający ponad 5 minut film z krewetkowej higienizacji został zamieszczony na portalu You Tube w styczniu 2013 r.

Zobacz film tutaj 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH