PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Korea Północna: otwarto Szpital Stomatologiczny

KFA
15-10-2013, 10:08
Korea Północna: otwarto Szpital Stomatologiczny Korea Północna: otwarto Szpital Stomatologiczny (Fot. KCNA/KFA)
Szpital Stomatologiczny Ryugyong został pomyślnie wybudowany na obszarze Munsu w Pjongjangu – podaje strona internetowa polskiego oddziału Korean Friendship Association.

Szpital posiada wszelkie warunki do świadczenia usług medycznych, jak: nowoczesny sprzęt stomatologii ogólnej, sale diagnostyki i leczenia, salę pierwszej pomocy, salę przygotowywania materiału oraz poradnię, sklep i plac zabaw. Jego uroczyste otwarcie odbyło się w niedzielę.

Szpital StomatologicznyNa inauguracji szpitala obecni byli: Pak Pong Ju, Kim Ki Nam, Choe Thae Bok, Yang Hyong Sop, Mun Kyong Dokoraz zainteresowani urzędnicy, budowniczowie, pracownicy szpitala i obywatele.

Choe Thae Bok, członek Biura Politycznego i sekretarz Komitetu Centralnego PPK, powiedział, że szpital zbudowany pod opieką partii jest nowoczesnym ośrodkiem medycznym posiadającym wszelkie materialne i technologiczne warunki do zapobiegania i leczenia chorób stomatologicznych, których wymaga nauka ochrony zdrowia i technologia oraz na wysokim poziomie zaspokaja potrzeby sztuki formacyjnej w architekturze.

Szpital pomaga zwiększyć poziom usług medycznych wymaganych przez lud i tendencje rozwoju usług stomatologicznych oraz sprawia, że ludzie mogą w pełni korzystać z socjalistycznego systemu opieki zdrowotnej w KRLD, podkreślił.

Bok wezwał do dokonywania dynamicznego postępu dla gloryfikowania kraju jako wysoce cywilizowanej potęgi socjalistycznej, gdzie ideały i pragnienia ludzi stają się rzeczywistością, a lud jest jednomyślnie zjednoczony wokół Marszałka Kim Jong Una.

KFA Polska jest polskim oddziałem Korean Friendship Association, który ma na celu ukazywanie wszystkim Polakom prawdziwego, niezakłamanego oblicza Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej.

 Więcej zdjęć tutaj (warto zobaczyć)

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH