• Pacjentka zrobiła bardzo kosztowne zakupy pozostając nadal pod wpływem środków znieczulających, które podano jej w trakcie zabiegu usuwania zębów mądrości, jak informuje teethremoval.com
  • Kobieta była niemile zdziwiona stanem rachunku na swojej karcie kredytowej po zrobieniu zakupów, których nie pamiętała 
  • Tego typu zmiany w zachowaniu nie były do tej pory opisywane jako skutki uboczne środków znieczulających

Znieczulenie zaburza świadome zakupy?

Nie ma leku, który nie ma skutków ubocznych. Ta reguła obowiązuje także w przypadku środków znieczulających podawanych podczas zabiegów stomatologicznych. Skutki uboczne nie występują często i są opisywane w literaturze naukowej. Po raz pierwszy jednak pojawiła się informacja o niezwykłej reakcji na znieczulenie zaaplikowane podczas ekstrakcji zębów mądrości.

Jak informuje teethremoval.com, po opuszczeniu gabinetu stomatologicznego pacjentka zaczęła robić zakupy online, w mało racjonalny sposób. Nabyła cztery pary czarnych identycznych spodni oraz bluzki do nich pasujące, buty do tenisa, oraz kurtkę dla córki. Pacjentka uznała, że oprócz odzieży, potrzebuje także kilku nowych rzeczy do domu. Wydaje zatem sporą sumę pieniędzy na nowy kosz na bieliznę, dużą ilość środków czyszczących oraz artykuły dla kota.

Wpływ znieczulenia stomatologicznego na pamięć

Co ciekawe, kobieta zapomniała o zakupach i była zaskoczona, gdy zaczęła otrzymywać informacje o zbliżających się dostawach. W przykry sposób zaskoczył ją także stan rachunku na jej karcie kredytowej za te zakupy. Na szczęście mogła większość towarów zwrócić i odzyskać nie do końca nieświadomie wydane pieniądze.