PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Komplement pod adresem asystentki zachwiał karierą dentysty

Autor: nieck • Źródło: en
15-02-2022, 14:18
Komplement pod adresem asystentki zachwiał karierą dentysty Czy kobieta może mieć równie hipnotyzujące oczy jak wąż? Fot. Unsplash
Prawienie komplementów jest sztuką, szczególnie w miejscu pracy. O czym boleśnie przekonał się brytyjski dentysta, który z powodu nietrafionego komplementu stracił na rok prawo wykonywania zawodu.

Pewien brytyjski dentysta został, decyzją General Dental Council, zawieszony w prawie wykonywania zawodu na cały rok. Jako przyczynę tak drastycznej kary podano niestosowne zachowanie wobec asystentki stomatologicznej.

A za takie uznano wyrazy uznania dla urody oczu kobiety. Dentysta wielokrotnie mówił asystentce, z którą pracował, że ma przepiękne oczy. Jednak jego komplement - twoje oczy są niczym oczy węża z Księgi dżungli, przepadnę z kretesem, jeśli będę patrzył w nie zbyt długo - został przez nią zdecydowanie źle przyjęty.

General Dental Council podzieliła jej opinię - stwierdzając, że te słowa dentysty były nie tylko „niestosowne”, ale miały wręcz seksualny podtekst.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   asystentka stomatologiczna  

POLECAMY W SERWISACH