PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Kariera cementu dentystycznego do domowego zastosowania

Autor: miro • Źródło: ms
24-06-2020, 08:53
Kariera cementu dentystycznego do domowego zastosowania Preparat do wypełniania ubytków pilnie poszukiwany
- W aptekach zabrakło cementu dentystycznego do samodzielnego wykonywania plomb w zębach – poinformowała w Uwadze TVN Aleksandra Żywiec – Pelczar, farmaceutka i redaktor portalu gdziepolek.pl.

Wyrób medyczny, stosowany do doraźnego wypełniania ubytków w zębach w sytuacjach awaryjnych cieszy się w dobie pandemii wyjątkową popularnością pacjentów.

- Nie jest to preparat nowy, ale teraz odnalazł swoje drugie życie. Kupujących przestrzegam, że zastosowanie tego środka w żadnym stopniu nie zastępuje wizyty u stomatologa, ponieważ jest to tylko taka tymczasowa pomoc – zastrzega Aleksandra Żywiec – Pelczar.

Zastosowanie wyrobu medycznego jest niezwykle proste: wyciśnij niewielką ilość preparatu, włóż do zęba, który wymaga wypełnienia i następnie zagryź. To tyle.

- Nie jest to substytut leczenia, ten preparat tymczasowo zabezpiecza ubytek – ocenia dentysta Tomasz Grzegorek. Dodaje on, że jest to swoisty plaster na ranę, koniecznie trzeba później zgłosić się do dentysty w celu kontynuacji leczenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
wypełnienie stałe   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH