PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Kara więzienia dla dentysty, który leczył bez bez pozwolenia na pracę

Autor: nieck • Źródło: en
14-06-2021, 10:00
Kara więzienia dla dentysty, który leczył bez bez pozwolenia na pracę Dentysta osadzony w więzieniu za leczenie bez pozwolenia (fot. Unsplash)
Amerykański dentysta został skazany na 270 dni więzienia za świadczenie usług stomatologicznych prawie przez rok po tym, jak odebrano mu licencję na wykonywanie  zawodu stomatologa.

Dentysta James D’Alise z Burr Ridge w stanie Illinois został skazany na 270 dni więzienia za świadczenie usług stomatologicznych bez licencji. Podczas rozprawy sądowej został uznany winnym siedmiu zarzutów nielicencjonowanych praktyk, co jest wykroczeniem klasy A wg prawa amerykańskiego.

31 lipca 2018 r. Departament Regulacji Finansowych i Zawodowych stanu Illinois cofnął lekarzowi licencję dentystyczną. Nie zrażony tym D’Alise, od sierpnia 2018 r. do kwietnia 2019 r., leczył pacjentów w swoim gabinecie w Oak Brook w stanie Illinois.

W trakcie dochodzenia, do prokuratury wpłynęły setki skarg od pacjentów, którzy krytykowali wykonane przez niego zabiegi dentystyczne. Niestety kilku pacjentów musiało szukać u innego dentysty pomocy, w celu naprawy prac wykonywanych przez D’Alise.

- Kiedy ludzie umawiają się na wizytę w gabinecie stomatologicznym, oczekują, że dentysta przestrzega prawa.  D’Alise odpowie za swoje czyny – powiedział prokurator Robert Berlin.

Dentysta D’Alise został aresztowany 9 czerwca i ma rozpocząć odbywanie kary. Będzie musiał przebywać w więzieniu przez co najmniej 4,5 miesiąca (czyli odbędzie 50 proc. zasądzonej kary). Został również skazany na zapłacenie grzywny i kosztów sądowych w łącznej wysokości 964 dolarów.  D’Alise czeka jeszcze proces sądowy w sprawie zadośćuczynienia, które przysługuje jego pacjentom.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH