PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Kara dla zakażonej COVID-19 higienistki stomatologicznej

Autor: nieck • Źródło: en
15-10-2021, 07:30
Kara dla zakażonej COVID-19 higienistki stomatologicznej Zakażona COVID-19 higienistka stomatologiczna stawiła się do pracy - zdjęcie ilustracyjne (fot. Pixabay)
Higienistka stomatologiczna kontynuowała pracę, wiedząc że ma COVID-19. Decyzją lokalnej izby lekarskiej ma zapłacić grzywnę w wysokości 100 dolarów i poddać się szkoleniu.

Rachel Crabb ma licencję higienistki stomatologicznej w stanie Iowa od 2018 r. W lutym 2021 r. kobieta pracowała w dwóch gabinetach dentystycznych.

1 lutego dowiedziała się, że ma pozytywny wynik testu na COVID-19, powiedziała o tym jednemu z dentystów, deklarując że będzie przestrzegać wytycznych stanowych i podda się kwarantannie przez 10 dni. Ale drugiego dentysty już o zakażeniu nie poinformowała i stawiła się do pracy w jego  gabinecie 3 lutego.

Nie wiadomo, czy Crabb narażała pacjentów lub członków zespołu dentystycznego na zakażenie SARS-CoV-2.

Lokalna organizacja stomatologiczna Iowa Dental Board ukarała higienistkę grzywną wysokości 100 dolarów, nakazała udział w trzygodzinnym szkoleniu z kontroli zakażeń i dwie godziny kursów etyki, a także na pięć dni zawiesiła ją w obowiązkach służbowych. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
zakażenia   higienistka stomatologiczna   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH