PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Jurgen Klopp: kto stoi za metamorfozą uzębienia niemieckiego trenera

ms
26-10-2020, 11:19
Jurgen Klopp: kto stoi za metamorfozą uzębienia niemieckiego trenera Metamorfoza uśmiechu Jurgena Kloppa
Uśmiech Jurgena Kloppa jest jaśniejszy od czasu przybycia do Liverpoolu. Kim jest dentysta Jurgena Kloppa? To dr Robbie Hughes, właściciel gabinetu Dental Excellence z siedzibą w Liverpoolu.

W wywiadzie dla BBC Sport w 2019 r. Hughes powiedział, że Klopp skontaktował się z zespołem Dental Excellence po obejrzeniu pracy, którą wykonali z zębami piłkarza Liverpool Roberto Firmino.

- Kiedy Jurgen przyszedł do nas, powiedział, że podobają mu się zęby Roberto, że chciałby mieć podobne – relacjonował dr Robbie Hughes. 

Klopp zaprzeczył wersji wydarzeń Hughesa, twierdząc, że miał problemy z zębami, które wymagały antybiotykoterapii i próbował znaleźć radykalne rozwiązanie. - Nie chodziło o to, że zobaczyłem zęby Bobby'ego Firmino i powiedziałem „chcę ich!”- zapewnił trener Liverpoolu w wywiadzie dla Soccer AM.

Hughes od wielu lat współpracuje z piłkarzami Liverpoolu, a jego pierwszy kontakt z klubem to Martin Skrtel, który grał na Anfield od 2008 do 2016 r.

- Związek z Liverpoolem zaczął się od mojego przyjaciela, który opiekował się wówczas Martinem Skrtelem - wyjaśnił Hughes. - Martin miał wypadek na boisku podczas treningu i potrzebował pilnej interwencji dentystycznej. Mój przyjaciel przedstawił mnie Martinowi, robota wyszła perfekcyjnie a piłkarz był naprawdę szczęśliwy.

- Następnym graczem, który odwiedził mnie, był Lucas Leiva, potem Lucas przedstawił mnie Brazylijczykom i tak naprawdę to wszystko potoczyło się błyskawicznie.

Zawodnikiem, którego zmiana uśmiechu stała się prawdopodobnie swoistym zapalnikiem - był uśmiech Roberto Firmino, jego nowe zęby mogły zainspirować innych członków zespołu.

- Roberto chciał po prostu nowego uśmiechu. Za każdym razem próbujemy dostosować uzębienie do indywidualnych potrzeb - powiedział Hughes.

- Jeśli chodzi o kolor, to mamy cztery odcienie. Roberto zobaczył mapę, spojrzał na jedną, która jest najbielsza i poprosił o „maximo” - opowiadał dentysta. Hughes współpracował także m.in. z: Sadio Mane, Philippe Coutinho i Mario Balotelli. Dentysta współpracuje nie tylko z piłkarzami. Ostatnio w gabinecie stomatologicznym pojawił się zawodnik wagi średniej UFC Darren Till.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
sport   wybielanie zębów  

POLECAMY W SERWISACH