PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Jeszcze jeden dentysta zarażał HIV. 1500 pacjentów poszukiwanych

12-08-2013, 00:01
Jeszcze jeden dentysta zarażał HIV. 1500 pacjentów poszukiwanych (fot. PTWP)
Jeszcze jeden dentysta zarażał HIV. 1500 pacjentów poszukiwanych (fot. PTWP)
W kanadyjskiej miejscowości Bristish Colombia zatrzymano mężczyznę, który bez licencji zawodowej leczył zęby nie zachowując elementarnych zasad sanitarnych. Lokalne władze poszukują potencjalnych ofiar fałszywego stomatologa. W jego gabinecie mogło dojść do zarażenia HIV i wirusowym zapaleniem wątroby B i C.

Historia bliźniaczo przypomina podobną, która rozegrała się w Oklahomie (USA). Na początku kwietnia władze stanowe wykryły w gabinecie dentystycznym W. Scotta Harringtona brudne narzędzia stomatologiczne, niesprawny sprzęt do sterylizacji i brak jednorazowych materiałów higienicznych. Skutek? Najnowszy komunikat Oklahoma Board of Dentistry mówi o 77 osobach zakażonych WZW typu C. Dodatkowo, u pięciu pacjentów wykryto wirusowe zapalenie wątroby typu B, a u czterech innych - HIV. Do tej pory na badania zgłosiło się 3991 osób, czyli prawie wszyscy potencjalni zagrożeni zarażeniem.

Historie różnią się jednym faktem W. Scott Harrington, przyznał się do winy, antybohater z British Columbia - Tung Sheng Wu, znany również jako David Wu zapadł się pod ziemię. Szuka go policja a lokalni dentyści próbują ustalić jak to możliwe, że mężczyzna leczył zęby od 1990 roku, choć nikt nie potrafi stwierdzić jego wykształcenia.

W kartotece fałszywego dentysty jest 1500 pacjentów. Wszyscy powinni martwić się o swoje zdrowie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
lifeDENT   dentysta w Kanadzie  

POLECAMY W SERWISACH