PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Jak Królik Pampiś uczy dzieci myć zęby

Autor: katkiel • Źródło: katkiel
18-12-2013, 08:26
Jak Królik Pampiś uczy dzieci myć zęby Jak Królik Pampiś uczy dzieci myć zęby
Jak już informowaliśmy, przedszkola z terenu całego kraju mogą zgłaszać się do udziału w projekcie „Dzieciństwo bez próchnicy", realizowanym przez Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w partnerstwie z ośmioma innymi uczelniami medycznymi. Celem projektu jest objęcie edukacją i profilaktyką stomatologiczną ponad 300 tysięcy dzieci w wieku 0-5 lat. Ważne w tym projekcie są także osoby dorosłe, od których postawy najbardziej zależy stan zdrowia jamy ustnej najmłodszych - rodzice i opiekunowie dzieci, nauczyciele i wychowawcy przedszkolni oraz pielęgniarki, położne i lekarze pediatrzy. Jednym z propagatorów zdrowego trybu życia jest Królik Pampiś.

Królik Pampiś będzie wspierał dzieci w walce o zdrowę zęby przez całą kampanię. - Cześć! Nazywam się Królik Pampiś i opowiem Wam, co musicie robić, aby mieć takie zdrowe ząbki jak ja - zapowiada niebieski zwierzak w filmie promującym akcję. Bohater spotu namawia dzieci, aby szczoteczka do zębów stała się ich ulubieńcem, tak jak zabawki. Opowiada jak używać pasty do zębów, dlaczego trzeba myć zęby po posiłku i jak długo należy to robić. Elementem spotu jest piosenka odśpiewana przez maluchy.

Film, który w całości można obejrzeć tutaj, wyprodukowało studio Positive Media.  

Przypomnijmy, że w ramach projektu promowane będą zachowania prozdrowotne oraz profilaktyka chorób jamy ustnej u dzieci. Przedszkola, które prześlą formularz zgłoszeniowy, będą mogły wziąć udział w projekcie na jeden z dwóch sposobów. W ramach edukacji bezpośredniej, edukatorzy poprowadzą w przedszkolach zajęcia dla dzieci, demonstrując w jaki sposób prawidłowo szczotkować i dbać o zęby. Lekcje te będą się odbywały z udziałem rodziców i nauczycieli przedszkolnych. Z kolei w ramach edukacji pośredniej to nauczyciele wezmą udział w szkoleniach, w trakcie których dowiedzą się jak skutecznie wyrabiać u podopiecznych prawidłowe nawyki zdrowotne.

„Dzieciństwo bez próchnicy" oferuje szereg korzyści, zarówno dla przedszkoli, jak i dla przedszkolaków i ich rodziców. Przedszkola, które zdecydują się na udział w projekcie, otrzymają pakiety edukacyjne niezbędne do prowadzenia zajęć z najmłodszymi. Nauczyciele zdobędą wiedzę i praktyczne umiejętności, które pomogą im urozmaicić prowadzone zajęcia. Z kolei rodzice i dzieci dowiedzą się w jaki sposób prawidłowo dbać o zęby, otrzymają także szereg materiałów edukacyjnych oraz zestawy szczoteczek i past do zębów.

Projekt „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana domałych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców" jest współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Współfinansowanie krajowe projektu zapewnia minister zdrowia.  

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH