PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Jak dentysta uratował w więzieniu zranioną twarz Chodorkowskiemu

Autor: jsz • Źródło: jsz
14-01-2014, 10:55
Jak dentysta uratował w więzieniu zranioną twarz Chodorkowskiemu Jak dentysta uratował w więzieniu zranioną twarz Chodorkowskiemu (źródło: Wikipedia)
To była mistrzowska robota - wyjawił były multimiliarder Michaił Chodorkowski, który zdawkowo zrelacjonował pomoc, jakiej udzielił mu więzienny lekarz dentysta po ataku, jaki przeżył oligarcha w trakcie pobytu w kolonii karnej.

Michaił Chodorkowski został wypuszczony po 10 latach spędzonych za kratami. Uwolniony udzielił kilku wywiadów, w tym dla CNN. Opowiedział m.in. o tym, że bywał ofiarą aktów agresji ze strony współwięźniów.

Pewnego dnia zaatakowany został nożem. Sprawca chciał uszkodzić mu oczy. Chodorkowski zasłaniając się przed ciosami, zdołał uratować źrenice, jednak jego twarz została okaleczona. W ataku nożownika najbardziej ucierpiał nos Chodorkowskiego.

Twarz oligarchy byłaby na trwałe oszpecona, gdyby nie pomoc ze strony więziennego lekarza dentysty. Ten po mistrzowsku zaszył rany. Robota została wykonana perfekcyjnie. Chodorkowski twierdzi, że niezbyt widoczna blizna to efekt mistrzowskiej pracy dentysty, który okazał się być także chirurgiem plastycznym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH