PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Ilu prezesom brakuje zębów?

Autor: nieck • Źródło: en
12-02-2021, 13:11
Ilu prezesom brakuje zębów? Zdrowa jama ustna to nadal luksus (fot. Pixabay)
Manager firmy z większym prawdopodobieństwem będzie miał braki w uzębieniu niż właściciel firmy. O ładnym uśmiechu decyduje przede wszystkim zasobność portfela.

 Z badania na grupie ponad 2,5 tys. osób w wieku 20-45 lat wynika, że ludzie najbiedniejsi mają większe braki w uzębieniu niż osoby w dobrej sytuacji finansowej, ten dość oczywisty wniosek  płynie z sondażu przeprowadzonego przez firmę DentaVox .

Od czego zależy w największym stopniu kompletny uśmiech?

- status społeczny (55 proc.),
- dochody (21 proc.),
- wykształcenie (8 proc.)
- rejon zamieszkania (6 proc.)
- niepełnosprawność,
- wiek

Z zebranych danych wynika wyraźna korelacja między liczbą brakujących zębów a miejscem zamieszkania. Osoba z wyższym wykształceniem z dużego miasta będzie miała mniej brakujących zębów niż człowiek równie dobrze wykształcony, ale żyjący małej miejscowości.

Chociaż pozycja zawodowa nie była wyszczególniona jako jeden z głównych czynników wpływających na liczbę naturalnych zębów, ale uczestnicy badania zapytani o to wskazywali, że ma ona znaczenie. Prawie co piąta osoba twierdziła, że właściciel firmy zaawansowany wiekiem będzie miał mniej brakujących zębów niż jego dyrektor, a zwłaszcza menager. 

W poprzednim badaniu firmy DentaVox aż 62 proc. osób było przekonanych, że właściciel firmy powinien mieć zęby w lepszym stanie niż jego pracownicy.

Zatem nadal (choć trudno to przyjąć w XXI wieku) zdrowa jama ustna jest luksusem zarezerwowanym dla najbogatszych.

Więcej: dentistrytoday.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
brak zęba  

POLECAMY W SERWISACH