PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Ile życia „marnujesz” na szczotkowanie zębów

Autor: miro • Źródło: ms
02-07-2015, 08:51
Ile życia „marnujesz” na szczotkowanie zębów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
To przewrotny tytuł, gdyż o marnowaniu nie może być mowy, wręcz przeciwnie, jeden dzień poświęcony szczotkowaniu zębów, przekłada się na lata dodatkowego życia w ogólnym zdrowiu – przekonuje amerykańska klinika Jefferson Dental Clinics, która wyliczyła ile czasu spędza średnio Amerykanin na zabiegu mycia zębów. Oto wyliczenia.

Według analiz Academy of General Dentistry, obywatele USA każdego dnia z reguły szczotkują zęby nie krócej niż 45 s (dwa razy po 22,5 s) i nie dłużej niż 70 s (dwa razy po 35 s). Oczywiście są ludzie, którzy robią to zarówno krócej, jak i dłużej.

JDC podaje, że minimaliści przeznaczają na mycie zębów 315 s tygodniowo, 1,35 tys. s miesięcznie, 16,2 tys. s w ciągu roku (4,5 h). Z kolei bardziej dbający o higienę jamy ustnej, na szczotkowaniu zębów spędzają: 490 s tygodniowo, 2,1 tys. s miesięcznie, 7 h rocznie.

Amerykanin, przy średniej długości życia 79 lat, na mycie zębów przeznacza od 15 dni (minimaliści) do 23 dni (puryści).

Osobom tym daleko jednak do wypełnienia norm związanych z prawidłową higieną jamy ustnej (minimum 4 minuty dziennie). Wówczas to bowiem należałoby ze szczotką i pastą do zębów nie rozstawać się przez 79 dni w ciągu życia. Oczywiście statystyka nie uwzględnia faktu, że noworodkowie nie mają zębów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH