PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Ile kosztują zgubione protezy

en
14-12-2017, 13:11
Ile kosztują zgubione protezy Pacjenci masowo gubią protezy w szpitalach (fot. sxc.hu)
Pacjenci gubią co roku blisko 9,5 tys. protez stomatologicznych w czasie pobytów w szpitalach na terenie Wielkiej Brytanii. Zrobienie protez od nowa kosztuje tamtejszy fundusz zdrowia 1 mln funtów.

Sprawa gubionych protez stomatologicznych wymaga energicznych działań. Tego problemu się nie dostrzega, tymczasem brak protezy rujnuje samopoczucie pacjenta, stają się bezbronni, mają trudności z jedzeniem i komunikowaniem z lekarzami i bliskimi, którzy odwiedzają ich w szpitalu - komentuje wyniki badania dr Peter Dyer, prezydent British Dental Association.

BDA apeluje, by dyrekcje szpitali przedsięwzięły kroki, które mogą ograniczyć zgubne skutki rozkojarzenia pacjentów. Protezy stomatologiczne giną, ponieważ hospitalizowane osoby ukrywają je, zawijając w chusteczki jednorazowe, zostawiając na tacach lub w pościeli.

To tym poważniejszy problem, że zastąpienie zguby trwa tygodnie a niekiedy całe miesiące, zwłaszcza jeśli pacjent dłużej przebywa w szpitalu i nie ma dostępu do dentysty. 

- Wystarczy uwrażliwić na te obyczaje personel szpitalny, ale też uświadomić samym pacjentom przyczyny i skutki pewnych zachowań. Więcej uwagi poświęconej protezom oszczędzi mnóstwo pieniędzy i polepszy jakość życia starszych osób, twierdzi dr Dyer.

Więcej: dentistry.co.uk

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
protezy dentystyczne   badania  

POLECAMY W SERWISACH