PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Iga Świątek – rodzinny dom pełen stomatologii

Autor: miro • Źródło: ms
01-03-2021, 12:26
Iga Świątek – rodzinny dom pełen stomatologii Iga Świątek po wygrany turnieju w Adelajdzie (źródło: FB)
Iga Świątek, wschodząca gwiazda światowego tenisa, wychowała się w domu, w którym watek stomatologii przewijał się znacznie częściej niż przy okazji wizyt kontrolnych u dentysty.

Dorota Świątek, mama Igi Świątek jest uznanym stomatologiem. Siostra Igi - Agata poszła w ślady mamy i już na etapie studiów wydziału stomatologiczno – dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie pokazała, że ma ponadprzeciętne zdolności, wiedzę i zapał (będąc jedną z wyróżniających się studentek). 

Dorota Świątek jest ortodontą, absolwentką Oddziału Stomatologii I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wiedza i doświadczenie Doroty Świątek są zasadniczymi czynnikami, które pozwalają jej leczyć najbardziej skomplikowane przypadki, wymagające złożonej ortodontycznej opieki nad dziećmi z wrodzonymi wadami części twarzowej czaszki.

Dorota Świątek w 1991 r. zatrudniona została na stanowisku asystentki w Zakładzie Ortodoncji Instytutu Stomatologii. Specjalizację z zakresu stomatologii ogólnej i ortodoncji uzyskała z wyróżnieniem w 1993 r. Aktywna uczestniczka licznych konferencji o tematyce ortodontycznej w kraju i za granicą. Autorka i współautorka wielu publikacji naukowych. Członek krajowych oraz zagranicznych towarzystw naukowych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
ortodoncja   sport  

POLECAMY W SERWISACH