PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Iga Świątek, gdyby nie tenis byłaby…

Autor: miro • Źródło: ms
27-05-2022, 18:27
Iga Świątek, gdyby nie tenis byłaby… Iga Świątek w trakcie French Open 2022 Foto: PAP/EPA.
Iga Świątek, gwiazda światowego tenisa, wychowała się w domu, w którym słowo stomatologia padało znacznie częściej niż przy okazji okresowych wizyt u dentysty. Powód był oczywisty mama Igi Świątek jest uznaną ortodontką.
  • W domu Igi Świątek króluje stomatologia
  • Siostra Igi kończy stomatologię na UM w Lublinie
  • Mama Igi jest ortodontą zajmującą się najbardziej skomplikowanymi przypadkami medycznymi   

Dentystką jest Agata, siostra Igi 

W ślady lekarza dentysty Doroty Świątek poszła jej starsza córka Agata. W 2017 r. rozpoczęła studia na wydziale lekarsko – dentystycznym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Studia kończy „z najlepszymi wynikami” – jak to określiła Iga. Nie trudno zgadnąć, że stomatolog Agata będzie z sukcesami kontynuowała karierę matki.

Dorota Świątek wyróżniającą się ortodontką 

Zawodowe dokonania wyróżniają Dorotę Świątek wśród specjalistów – ortodontów. Wiedza i doświadczenie są zasadniczymi czynnikami, które pozwalają jej leczyć najbardziej skomplikowane przypadki, wymagające złożonej ortodontycznej opieki nad dziećmi z wrodzonymi wadami części twarzowej czaszki.

W wywiadzie dla Sportowych Faktów WP stwierdziła tylko: Byłam mamą wielozadaniową i faktycznie dużo czasu stałam z boku... fotela stomatologicznego, aby zapewnić obydwu córkom wszechstronny rozwój osobisty. To pozwoliło im co roku cieszyć się wyjazdami na ferie zimowe i wakacje, a także podróżować po Polsce i Europie w celu realizacji ich pasji sportowych i podróżniczych. Pozwoliło na zaspakajanie ich wszelkich potrzeb i aspiracji. Nie tylko sportowych. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   ortodoncja  

POLECAMY W SERWISACH