Mark Van Nierop poszukiwany był międzynarodowym listem gończym od lutego 2014 r. Powodem były skargi wielu pacjentów, których Holender okaleczył podczas nieprofesjonalne przeprowadzonych zabiegów w gabinecie dentystycznym.

Mark Van Nierop został aresztowany we wrześniu 2014 r. w małej miejscowości Nackawic (New Brunswick - Kanada). Niedługo po tym pechowy dentysta targnął się na swoje życie. W tajemniczych okolicznościach w areszcie śledczym poderżnął sobie gardło.
Na razie nie jest wiadomo nic o okolicznościach pojmania Holendra. Francuski wymiar sprawiedliwości już wydał oświadczenie, że będzie starał się o ekstradycję.

Van Nierop w 2008 r. zaczął praktykę w regionie wiejskim centralnej Francji Chateau - Chinon. Przez miejscową społeczność przyjęty został z otwartymi ramionami, gdyż od dłuższego czasu nikt nie prowadził tamtejszego gabinetu dentystycznego.

Euforia w krótkim czasie zamieniła się w niezadowolenie, a później we wściekłość 120 pacjentów, którzy stali się ofiarami dentysty, nieopacznie korzystając z usług Holendra. Wszyscy złożyli pozew zbiorowy, w którym pojawiły się zarzuty źle przeprowadzonych zabiegów. Chodziło o: złamane szczeki, o pozostawione części ułamanych narzędzi, o ekstrakcje zdrowych zębów. Złożone zeznania poszkodowanych pacjentów pozwoliły na rozesłanie listu gończego.