- Moja przygoda z malarstwem rozpoczęła się dawno temu lecz w pewnym momencie przerwałam jej kontynuację na rzecz innego zainteresowania, a mianowicie stomatologii. Gdy w moim życiu pojawiła się choroba i uniemożliwiła mi pracę zawodową, postanowiłam wrócić do malarstwa - wyjaśnia malarka.

Maluję każdą techniką i prawie w każdym rozmiarze.

Chcesz aby twój gabinet,  firma, poczekalnia, biuro a może dom nabrał kolorów, stał się wyjątkowym miejscem? Świetnie trafiłeś. Stwórzmy razem coś wspaniałego... Masz pomysł, wizję, plan ale nie wiesz jak go zrealizować.  Pomogę Ci w tym.

Monika Dąbrowska, asystentka i higienistka stomatologiczna w rozmowie z Marcinem Staszakiem, prezesem Stowarzyszenia Krajowego Centrum Opiekunów Medycznych przyznała, że nie tylko maluje obrazy, ale także pisze wiersze i eseje na temat chorób jamy ustnej.

Monika Dąbrowska przyznaje, że zmaga się z SM, mam porażone ręce, więc nauczyła się malować, trzymając pędzel w ustach. Malowanie traktuje jako rehabilitację gdyż ćwiczy stabilizację tułowia, głowy, skupienie myśli.

Higienistka stomatologiczna przyznała, że wróciła do malowania przeszło rok temu i teraz też „maluję zęby”, ale już nie pacjentowi, tylko na płótnie.  Część jej obrazów trafiła do gabinetów stomatologicznych, ozdabiają nie tylko ściany, ale wywołują uśmiech na twarzy pacjentów.

Pierwszy wernisaż Moniki Dąbrowskiej odbył się 4 września 2021 r. w Łodzi podczas konferencji Asysdent 2021 r. Byłam bardzo szczęśliwa, że mogłam również pokazać swoje prace właśnie na tej imprezie – zapewniła malarka.