PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Higienistka stomatologiczna powalczy o tytuł Miss Małopolski 2020

ms
17-08-2020, 07:15
Higienistka stomatologiczna powalczy o tytuł Miss Małopolski 2020 Higienistka stomatologiczna finalistką konkursu Miss Małopolski (źródło: FB)
23-letnia Barbara Kowalczyk, rywalizująca o koronę i tytuł najpiękniejszej kobiety Małopolski, pracuje jako higienistka stomatologiczna.

Rozmówczyni portalu sadeczanin.info studiuje zaocznie w Krakowie i pracuje tam jako higienistka stomatologiczna. Barbara Kowalczyk jest mieszkanką miejscowości Niedźwiedź na Limanowszczyźnie.

- Zajmuję się głównie profilaktyką jamy ustnej. Badam pacjentów pod kątem płytki nazębnej, robię profilaktyczne zabiegi takie jak wybielanie, piaskowanie czy usuwanie kamienia. Jestem też asystentką stomatologiczną, a więc pomagam lekarzom podczas zabiegów. W weekendy studiuję zaocznie. Mam bardzo mało czasu, ale staram się go jak najlepiej organizować i planować – wyjaśnia w rozmowie z portalem sadeczanin.info Barbara Kowalczyk.

- Lubię swoją pracę, nawet w okresie wakacyjnym pracuję po 12 – 13 godzin dziennie – przyznaje kandydatka do korony Miss Małopolski 2020.

Barbara Kowalczyk jest wdzięczna rodzicom, którzy wskazali jej możliwość pracy jako higienistka stomatologiczna, w zawodzie pozwalającym na codzienny żywy kontakt z drugim człowiekiem.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
higienistka stomatologiczna  

POLECAMY W SERWISACH