PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Halloween: Dentyści przechytrzą dzieci?

Autor: Mirosław Stańczyk
19-10-2012, 21:49
Halloween: Dentyści przechytrzą dzieci? (źródło: sxc.hu)
Halloween: Dentyści przechytrzą dzieci? (źródło: sxc.hu)
Dwóch stomatologów praktykujących w stanie Michigan udowadnia, że zbliżające się święto Halloween nie musi kojarzyć się wyłącznie z duchami, przebierańcami czy dynią. Dla nich to czas wzmożonej edukacji stomatologicznej dzieci.

Chodzi o słodycze, które maluchy chodząc od drzwi do drzwi, zgodnie z zawołaniem cukierek albo psikus (trick or treat), otrzymują w ogromnych ilościach. Co to oznacza dla zębów dentystom nie trzeba tłumaczyć. Tymczasem dr Bryan Nylaan i dr Bruce Stewart znaleźli sposób, aby odwieźć dzieci od ich spożywania.

Dzień po święcie Halloween dentyści otworzą swoje praktyki, które na kilka godzin staną sięskupem słodyczy. Każde dziecko, które zdecyduje się oddać zdobyte poprzedniego wieczoru słodycze, otrzyma finansową rekompensatę oraz dodatkowe niespodzianki. Jednego funta, czyli ok. 0,5 kg, cukierków, batonów czy ciastek, dentyści wyceniają na 1$.

- W ten sposób nie odbieramy dzieciom tradycyjnych zabaw Halloween. Jednocześnie wykorzystujemy moment do zwrócenia im uwagi jak niebezpieczne dla zdrowia ich zębów może być nadmierne spożywanie słodyczy tłumaczy dr Nylaan.

Jak się okazuje, same dzieci, mocno zainteresowane są taką transakcją. W poprzednich dwóch latach dentyści zebrali w sumie 230 kg słodyczy.  Przy okazji spotkania dzieci otrzymują również szczoteczki do zębów, a niektórym nawet zaoferowano darmowy przegląd.

A co dzieje się ze słodyczami?  Wszystkie wysyłane są do żołnierzy przebywających na misjach na Bliskim Wschodzie.

Wniosek? Wilk (dentysta) syty i świnka skarbonka cała!

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH