PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Guru w implantologii oskarżony o przestępstwa seksualne

Autor: jsz • Źródło: jsz
11-08-2014, 14:51
Guru w implantologii oskarżony o przestępstwa seksualne Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Szok i niedowierzanie, znany kanadyjski dentysta Yvan Fortin oskarżony został przez 10 pacjentek o molestowanie. Z zeznań poszkodowanych wynika, że proceder trwał przez 20 lat.

Niektóre kobiety utrzymują, że Yvan Fortin molestował je przez 14 - 16 lat, inne mówiły o okresie od 6 miesięcy do 6 lat. Wysuwające oskarżenia są w wieku od 25 do 47 lat. Najstarsze zarzuty dotyczą 1992 r., ostatnie 2012 r.

Wszystkie molestowane kobiety twierdziły, że były leczone w Clinique Dentaire Yvan Fortin na przedmieściach Quebec. Co prawda Yvan Fortin jest także właścicielem drugiej kliniki w Montrealu, ale z tego miejsca nie napłynęły - jak dotychczas - podobne oskarżenia. Wciąż nie jest wiadomo dlaczego poszkodowane pacjentki nie zgłaszały faktu molestowania wcześniej, albo po pierwszym zdarzeniu po prostu nie zrezygnowały z leczenia u dentysty, który wykorzystywał je seksualnie.

Z Quebec Order of Dentists Association napływają oświadczenia mówiące o szoku i niedowierzaniu, gdyż Yvan Fortin jest od lat cenionym specjalistą, uhonorowanym wieloma nagrodami za wkład w rozwój technik implantologicznych. To wręcz guru współczesnej stomatologii w Kanadzie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH