• „Perforator” to najciężej grający dentystyczny zespół tej galaktyki – przekonują muzycy – dentyści tworzący jego skład
  • W sferze muzycznej „Perforatora”  dominuje ciężki rock a nawet metal, z wyczuwalnymi wpływami klasycznego rocka 
  • Koncert na CEDE jest kolejnym dużym przedsięwzięciem zespołu - zaprezentowane zostaną liczne covery, niektóre zaskakujące mocą, inne liryką, a jeszcze inne humorem

„Perforator” zespół dentystów  grających "bRoot rock"

„Perforator” to najciężej grający dentystyczny zespół tej galaktyki – przekonują muzycy – dentyści tworzący jego skład.

Doktor Wojciech Wilkoński, jeden z liderów zespołu, uznany lekarz praktyk, szkoleniowiec.

Zespół gra głównie muzykę ciężką, jak los polskiego podatnika. Jak to określają członkowie zespołu - "nasz styl to bRoot rock". Ma to odzwierciedlenie w świecie badań naukowych, z których jasno wynika, że zespół Perforator to najciężej grający dentystyczny zespół tej galaktyki!!! ;-). Wykonujemy covery znanych utworów, ze szczyptą mroku i mocy, jak również swoje własne, coraz liczniejsze, kompozycje, inspirowane otaczającą rzeczywistością.

Każdy z członków zespołu czerpie inspiracje z gatunków muzycznych i zespołów, na których "się wychował i ukształtował się" muzycznie. Stąd powoli kształtujący się styl zespołu jest pewną wypadkową dotychczasowych doświadczeń muzycznych i życiowych. Kompozycje własne zespołu są wyrazem przemyśleń na temat otaczającej rzeczywistości, rzeczy i zjawisk, wobec których nie da się przejść obojętnie. W sferze muzycznej dominuje ciężki rock a nawet metal, z wyczuwalnymi wpływami klasycznego rocka (Toto, Van Halen, Def Leppard), muzyki progresywnej (Pink Floyd, Genesis, Dream Theater, Haken, Plini, Vola, Spiritbox), metalu (Metallica, Megadeth, Pantera) a nawet echa grunge'u.

Skład Perforatora - wszyscy dentyści

W obecnym składzie działamy od niedawna. Wspólne granie jednakże połączyło większość członków zespołu już kilka lat temu, a ostateczny skład ukonstytuował się w 2022 r. Skład zespołu jest w 100 proc. dentystyczny: Krzysztof „Chrust” Kowalczyk śpiewa, Sebastian „Kwiatek” Kwiatkowski ogarnia instrumenty klawiszowe i śpiewa, ja gram na gitarze i krzyczę, Kacper „Kac Per” Neumann gra na basówce, a Michał „Majk” Jasiński na perkusji.

Wszyscy członkowie zespołu to dentyści, na co dzień pracujący w różnych częściach kraju, jednakże w przeszłości wszyscy byliśmy uwikłani w liczne projekty muzyczne; zespoły, koncerty, nagrywanie płyt. Pomimo przeszkód natury logistycznej (odległości - Gorzów Wlkp., Poznań, Warszawa, Wadowice) oraz czasowych (ustawiczna edukacja, praca, kariera zawodowa, życie rodzinne), członkowie zespołu dalej odczuwali chęć realizacji ich największej życiowej pasji, czyli grania muzyki. To właśnie ta pasja i energia tworzą ten zespół.

Mimo młodego wieku i raptem kilku prób zespół Perforator zaliczył kilka bardzo udanych koncertów: w marcu premierowy, prawie dwugodzinny koncert w Łodzi z okazji konferencji EndoMeeting, a w czerwcu wystąpienie na Festiwalu Zespołów Medycznych Eskulap Rock w Olsztynie - w obu przypadkach zespół daliśmy czadu i spotkaliśmy się z gorącym przyjęciem ze strony publiczności.

Perforator na CEDE

Koncert na CEDE jest kolejnym dużym przedsięwzięciem dla zespołu - zaprezentowane zostaną liczne covery, niektóre zaskakujące mocą, inne liryką, a jeszcze inne humorem. Na koncercie odbędzie się premiera nowego utworu zespołu jak również solowe wystąpienie z kompozycją własną "Kwiatka" - zespołowego klawiszowca i generatora chaosu. Zespół ma zamiar dać czadu!!!
Naszym marzeniem jest nagrywanie płyt i granie koncertów, dotarcie do szerokiego grona słuchaczy. Planem zespołu jest podążanie drogą bez celu - tam, dokąd los poprowadzi.