PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Gdy pacjent nie jest w stanie dostać się do protetyka

Autor: nieck • Źródło: en
26-08-2021, 14:43
Gdy pacjent nie jest w stanie dostać się do protetyka Uszkodzona proteza zębowa przez 18 miesięcy nie mogła być naprawiona (fot. Shutterstock)
Mężczyzna, który od ponad półtora roku nie może dostać się do protetyka, uważa że musi nosić protezę zębową nieżyjącej osoby.

Matt Bonnell, 53- letni Brytyjczyk przez półtora roku próbował dostać się do protetyka, w tym celu obdzwoni  blisko 20 przychodni stomatologicznych, niestety bezskutecznie. I w odpowiedzi na pytanie o wolne terminy, słyszał że przyjęcia nowych pacjentów są wstrzymane z powodu pandemii COVID-19.

Nie stać go na wizytę i leczenie w prywatnym gabinecie protetycznym. Pewnego dnia odwiedzał swoją matkę w szpitalu i zwierzył się ze swoich stomatologicznych problemów starszemu mężczyźnie, którego tam spotkał. Ten zaproponował,  by po jego śmierć korzystał z jego protezy zębowej, gdyż ma nikłe szanse na powrót do zdrowia.

Po paru dniach mężczyzna zmarł, a jego żona dała Bonnellowi protezę w prezencie. Po oczyszczeniu mógł ją założyć, tyle że cała sytuacja to dla niego prawdziwy koszmar, jak mówił. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   proteza zębowa   pacjent   protetyka stomatologiczna  

POLECAMY W SERWISACH