Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR), to mądre zarządzanie firmą i jej majątkiem, przestrzeganie praw i etyki tak, aby i pracownik, i społeczność lokalna czuła, że firma jest godna zaufania. W zachodniopomorskim za najlepszą pod tym względem, w tegorocznej edycji Plebiscytu Równa Firma, uznano Centrum Stomatologiczne w Drawsku Pomorskim.

– Jestem bardzo zaskoczona, w ogóle nie spodziewałam się wygranej – mówiła Monika Bogusz właścicielka Centrum Stomatologicznego.

Jednak kapituła oceniająca 27 spośród 250 firm zgłoszonych do Plebiscytu wątpliwości nie miała. Placówka ta od dawna bardzo dba o pracowników, środowisko i lokalną społeczność, od lat wspiera ciekawe projekty organizacji pozarządowych, funduje stypendia uczniom oraz sportowcom z powiatu i regionu.

– Lista społecznie odpowiedzialnych działań laureata jest imponująca – zauważa dr Katarzyna Kazojć, inicjatorka plebiscytu. – Przy okazji po raz kolejny udowadnia, że społecznie odpowiedzialne mogą również małe działalności gospodarcze.

Przypomnijmy jeszcze, że jedną z laureatek plebiscytu „Osobowość Roku”, zorganizowanego przez Głos Koszaliński, została dentystka Monika Bogusz.

 „Osobowość Roku”  Głosu Koszalińskiego to akcja mająca na celu pokazanie i nagrodzenie ludzi, którzy swój czas i energię poświęcają na działanie na rzecz regionu, lokalnej społeczności.

 Więcej: plebiscyt-rowna-firma.pl