• Fundacja Wiewiórki Julii ma pracowity okres, w ciągu ostatnich 6. miesięcy przeszkoliła 17 tys. dzieci na temat właściwych nawyków higienicznych
  • To jedyna organizacja w Polsce, która prowadzi edukację stomatologiczną wśród dzieci w przedszkolach oraz w szkołach w klasach 1-3
  • Od marca br. fundacja wdrożyła także projekt pomocy skierowany do najmłodszych uchodźców z Ukrainy
  • Wolontariusze Fundacji Wiewiórki Julii leczą też zęby dzieciom będącym pacjentami Kliniki Budzik

Pracowity rok w Fundacji Wiewiórki Julii

W roku szkolnym 2021/2022 Fundacja Wiewiórki Julii jako jedyna w Polsce, prowadziła projekt edukacji stomatologicznej dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym w klasach 1-3.

Aktywności z ostatnich sześciu miesięcy:

  • 230 spotkań w 88 placówkach,
  • przeszkolonych 17 tys. dzieci,
  • bezpłatne warsztaty Akademii Wiewiórki Julii w formie zdalnej oraz stacjonarnej,
  • wolontariusze fundacji pracowali  w Warszawie i okolicach, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Rzeszowie, Białymstoku, Gdańsku, Słupsku i na Mazurach (Szczytnie, Ełku, Kętrzynie, Iławie, Elblągu, Ostródzie, Olsztynie).

Pomoc Ukrainie. Fundacja Wiewiórki Julii opiekuje się najmniejszymi uchodźcami

 Od marca bieżącego roku Fundacja Wiewiórki Julii prowadzi projekt pomocy skierowanej do najmłodszych uchodźców z Ukrainy. Razem z pracownikami  klinik Villa Nova Dental Clinic oraz Elektoralna Dental Clinic wolontariusze fundacji leczą dzieci, które  znalazły się w Polsce. 

Akcja obejmuje dzieci w wieku do 16 lat. Dotyczy leczenia zachowawczego, a w wyjątkowych przypadkach ekstrakcji. Fundacja uruchomiła specjalny numer  telefonu +48 602584774, osoba która go obsługuje mówi po rosyjsku i ukraińsku.

Wiewiórka Julia w Klinice Budzik

Współpraca Fundacji Wiewiórki Julii i Fundacji Ewy Błaszczyk AKogo? trwa już ponad 8 lat. W Klinice Budzik powstał gabinet stomatologiczny, dostosowany do potrzeb przebywających w tej placówce pacjentów. Otrzymują  kompleksową opiekę dentystyczną na najwyższym poziomie.

Niestety w ostatnim czasie awarii uległ skaler, szczególnie przydatny  w przypadku dzieci znajdujących się w śpiączce. Pacjent Budzika to trudny pacjent, słabo lub w ogóle nie współpracujący, często ze szczękościskiem.  Zabiegi profilaktyki stomatologicznej  są więc bardzo ważne, wręcz niezbędne, aby zapobiegać rozwojowi próchnicy i chorobom dziąseł u tych dzieci, które samodzielnie nie są w stanie utrzymać prawidłowej higieny jamy ustnej.

Trwa zbiórka funduszy  na  zakup skalera. Osoby, które chciałyby pomóc w zakupie skalera do gabinetu Fundacji Wiewiórki Julii dla dzieci będących w śpiączce, proszone są o kontakt z biurem fundacji. 
e-mail: fundacja@wiewiorkajulia.pl
tel. 698-767-148