PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Fluoryzacja wody popularna na Twitterze

Autor: nieck • Źródło: en
10-06-2021, 15:14
Fluoryzacja wody popularna na Twitterze Rola mediów społecznościowych w profilaktyce próchnicy może być znacząca (fot. Pixabay)
Użytkownicy brytyjskiego Twittera zaczęli angażować się w fluoryzację wody, a liczba zwolenników wzbogacania wody pitnej we fluor wzrosła od zera do 19 proc. w ciągu pięciu lat.

Upowszechnienie pozytywnego podejścia do fluoryzacji to wynik wysiłków brytyjskiego środowiska stomatologicznego. Widać wyraźną zmianę nastawienia na Twitterze, jednak na Facebooku negacja i sprzeciw wobec tej metody profilaktyki próchnicy pozostaje na stałym poziomie.

- Obecnie na Twitterze jest więcej wsparcia dzięki działaniom British Fluoridation Society, Public Health England, Oral Health Foundation i wielu innych organizacji, które wykorzystują swoje konta do publikowania oświadczeń informacyjnych i linków – powiedziała dr Rebecca Linney, British Fluoridation Society.

Facebook pozostaje platformą z najbardziej negatywnymi komentarzami na temat dodawania fluoru do lokalnych źródeł wody, stwierdziła dr Linney. Wzrosła też liczba stron przeciwko fluoryzacji wody na Facebooku.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   próchica dzieci   fluoryzacja   zdrowie jamy ustnej  

POLECAMY W SERWISACH