• Projekt FDI Sustainability in Dentistry pokazuje pacjentom, jak mogą chronić zęby przed próchnicą i środowisko przed nadmiernym wyeksploatowaniem.
  • FDI działa w kierunku poprawienia zrównoważonego rozwoju w   praktykach  dentystycznych.

Projekt FDI Sustainability in Dentistry, powstał w celu motywowania i zwiększania zaangażowania w zmniejszenie śladu węglowego w stomatologii, jest kierowany do lekarzy, pacjentów, a także całego łańcucha dostawców.

W przypadku pacjentów podstawowe zasady są proste - należy wybierać pasty do zębów w opakowaniach łatwo podlegających recyklingowi i oszczędzać wodę podczas codziennego mycia zębów.

W przypadku praktyki stomatologicznej realizacja idei może być bardziej skomplikowana, W ciągu najbliższych dwóch lat FDI będzie współpracować ze swoimi partnerami i innymi kluczowymi interesariuszami, aby opracować strategie i wdrożyć rozwiązania, które pomogą zmniejszyć wpływ stomatologii i przemysłu dentystycznego na środowisko.

W ramach projektu powstanie zestaw narzędzi i zasobów, dzięki którym gabinety dentystyczne będą mogły funkcjonować w sposób redukujący ich ślad węglowy. Zostanie opracowany raport, który oceni wpływ stomatologii na środowisko. 

Partnerzy projektu to Colgate, GSK Consumer Healthcare, Dentsply Sirona, oraz TePe.