PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

FDI: higiena jamy ustnej przyjazna dla środowiska

Autor: nieck • Źródło: en
08-07-2021, 09:01
FDI: higiena jamy ustnej przyjazna dla środowiska Lejąca się strumieniem woda, to najczęściej popełniany błąd w czasie mycia zębów (fot. Shutterstock)
Zachowania oszczędzające środowisko stały się jezyczkiem u wagi wielu organizacji i mediów. Także FDI rozpoczyna projekt popularyzujący prośrodowiskowe podejście do... mycia zębów.
  • Projekt FDI Sustainability in Dentistry pokazuje pacjentom, jak mogą chronić zęby przed próchnicą i środowisko przed nadmiernym wyeksploatowaniem.
  • FDI działa w kierunku poprawienia zrównoważonego rozwoju w   praktykach  dentystycznych.

Projekt FDI Sustainability in Dentistry, powstał w celu motywowania i zwiększania zaangażowania w zmniejszenie śladu węglowego w stomatologii, jest kierowany do lekarzy, pacjentów, a także całego łańcucha dostawców.

W przypadku pacjentów podstawowe zasady są proste - należy wybierać pasty do zębów w opakowaniach łatwo podlegających recyklingowi i oszczędzać wodę podczas codziennego mycia zębów.

W przypadku praktyki stomatologicznej realizacja idei może być bardziej skomplikowana, W ciągu najbliższych dwóch lat FDI będzie współpracować ze swoimi partnerami i innymi kluczowymi interesariuszami, aby opracować strategie i wdrożyć rozwiązania, które pomogą zmniejszyć wpływ stomatologii i przemysłu dentystycznego na środowisko.

W ramach projektu powstanie zestaw narzędzi i zasobów, dzięki którym gabinety dentystyczne będą mogły funkcjonować w sposób redukujący ich ślad węglowy. Zostanie opracowany raport, który oceni wpływ stomatologii na środowisko. 

Partnerzy projektu to Colgate, GSK Consumer Healthcare, Dentsply Sirona, oraz TePe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH