Leonardo Spinazzola ( z klubu Roma) gra  na trwających obecnie Mistrzostwach Europy na pozycji obrońcy. Jednak nie byłoby go we włoskiej reprezentacji, gdyby nie skuteczne leczenie ortodontyczne.

Zawodnik ten, wybrany najlepszym piłkarzem meczu otwarcia Euro 2020 Włochy - Turcja, nękany był przez częste kontuzje.

Oceniano go wysoko, jednak w dłuższej perspektywie zawodził: zagra dwa mecze i w trzecim zejdzie z boiska z kontuzją i nie wiadomo, kiedy wróci - taka opinia towarzyszyła mu przez lata.

Szukając pomocy u różnych lekarzy w końcu trafił do gabinetu rzymskiego stomatologa Daniele Puzzillego.

To specjalista znany w świecie włoskich i nie tylko włoskich celebrytów (leczył także Dustina Hoffmana). Wśród piłkarzy z jego usług korzystali między innymi Radja Nainggolan i Alessandro Florenzi.

Puzzilli wychodzi z założenia, że w jamie ustnej znajduje się źródło problemów, których ujście uzewnętrznia się w innych częściach ciała. W najbardziej oczywistych przypadkach chodziło oczywiście o higieniczne zaniedbania, ale także o układ zębów, zgryz, nacisk na nerwy.  Piłkarz otrzymał dyskretny, transparentny aparat ortodontyczny.

 Po wyleczeniu wady zgryzu kontuzji odnosił znacznie mniej, a jeśli się pojawiały, jego organizm regenerował się szybciej niż poprzednio.