PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Dwóch dentystów-cyklistów wspiera leczenie ortodontyczne dzieci

Autor: nieck • Źródło: smn
16-09-2020, 07:56
Dwóch dentystów-cyklistów wspiera leczenie ortodontyczne dzieci Międzynarodowy program Smile for Lifetime ma wsparcie dentystów amatorów kolarstwa (fot. pixabay)
Lekarze dentyści podczas rajdu rowerowego wspierają międzynarodowy program "Smile for a Lifetime", charytatywne działanie na rzecz dzieci i dorosłych, którzy bez tej pomocy nie mogliby sobie pozwolić na leczenie ortodontyczne.

Ortodonta Don Montano i chirurg szczękowy Rob Relle rozpoczęli 12 września rowerowy maraton - wyruszyli z Santa Monica w Kaliforni do Virginia Beach w stanie Wirginia. Mają zamiar przemierzać dziennie średnio ponad 150 kilometrów.

- Na naszej trasie chcemy propagować ideę akcji  Smile for a Lifetime, zachęcać ludzi w całym kraju do robienia darowizn na ten cel, a także przekonywać ortodontów, dentystów i chirurgów stomatologów by dołączali do grona wolontariuszy leczących wady zgryzu, mówił Don Montano.

Od czasu powstania programu Smile for a Lifetime w 2008 r. udało się pomagać rocznie 600-650 dzieciom wychowującym się w domach dziecka, pochodzącym z biednych rodzin, bądź będących w innego rodzaju trudnej sytuacji. W obecnym roku do programu wpłynęło wyjątkowo dużo próśb o pomoc, zapewne z powodu panującej pandemii, która w wielu rodzinach spowodowała obniżenie dochodów.

- Przejeżdżając blisko 5 tys. będziemy się zatrzymywać i odwiedzać lokalne społeczności lekarzy dentystów i potencjalnych pacjentów programu. Mamy nadzieję, że zwiększymy świadomość jak bardzo leczenie ortodontyczne jest potrzebne, podkreślał Relle.

Po przebyciu południowej drogi przez Kalifornię, Arizonę, Nowy Meksyk, Teksas, Oklahomę, Missouri, Illinois oraz Kentucky, lekarze cykliści chcą dojechać do Virginia Beach w ostatnich dniach października.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH