PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Druty: sprawdzeni przyjaciele Łódzkich Spotkań Stomatologicznych

Autor: miro • Źródło: ms
29-09-2019, 00:41
Druty: sprawdzeni przyjaciele Łódzkich Spotkań Stomatologicznych Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Druty to dobra nazwa  dla zespołu rockowego, w skład którego wchodzą praktykujący ortodonci. Co robią, czynią dobrze – a świadczą o tym liczne nagrody zdobywane w rywalizacji z innymi, nierzadko zawodowo grającymi, kapelami. Organizatorzy X Łódzkich Spotkań Stomatologicznych doskonale wiedzą, że na Druty można liczyć. Zespół sprawdził się jako gwiazda podczas IX ŁSS w 2018 r., w trakcie X ŁSS statusu tego nie zmieniły.

Dzięki Drutom lekarze dentyści, uczestnicy X ŁSS, ale szczególnie wyznawcy rocka, mogli z upodobaniem zanurzyć się w rytmach o metrum dwudzielnym, wychodzących się ze starych gatunków amerykańskiej muzyki murzyńskiej blues, spirituals, country i rock'n'rolla. Ale kto o tym by pamiętał słuchając  żywiołowej, płynącej z serca muzyki, bo rocka trzeba kochać.

Druty powstały w Łodzi w 2017 r. i w tym samym roku zadebiutował scenicznie.  Był gwiazdą plenerowego wieczoru X Łódzkich Spotkań Stomatologicznych.

W skład zespołu wchodzą aktywnie praktykujący lekarze ortodonci z różnych zakątków Polski.  Jak podają : „Z uwagi na ograniczone możliwości wspólnego grania, wykonujemy jedynie covery, jednak staramy się im nadać własny klimat i charakter”.

Druty występują w składzie:
lek. dent. Piotr Smołka, specjalista ortodoncji, Wrocław; wokal, gitara, harmonijka ustna;
lek. dent. Janusz Karwowski, specjalista ortodoncji, Toruń; gitara basowa;
lek. dent. Michał Wilk, Łódź; gitara solowa;
lek. dent. Mariusz Wilk, specjalista ortodoncji, Łódź; perkusja.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH