PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dlaczego dentystka z Polski leczy na Taiwanie

Autor: miro • Źródło: ms
01-04-2022, 09:29
Dlaczego dentystka z Polski leczy na Taiwanie Polska dentystka pracuje na Taiwanie Fot. Shutterstock
Iga Kondziela po skończeniu studiów stomatologicznych w UM w Poznaniu i odbyciu stażu w Polsce, jeszcze raz realizowała staż na Taiwanie, co chciała tam pracować jako stomatolog.

Iga Kondziela i jej mąż Tsai (obywatel Taiwanu) poznali się podczas studiów stomatologicznych w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.

Dentystka staż odbyła w Polsce, a jej przyszły mąż - na Taiwanie.

Po zawarciu małżeństwa para osiedliła się na Taiwanie. Iga Kondziela postanowiła zdobyć w tym kraju „papiery” na prowadzenie praktyki dentystycznej.

Pierwszym wyzwaniem dla Igi Kondzieli było opanowanie języka chińskiego na tyle, aby mogła przystąpić do egzaminu państwowego. Dentystka uczestniczyła przez sześć miesięcy w programie mandaryńskim organizowanym przez Chiński Uniwersytet Kultury. W trakcie kursów zdobyła umiejętności czytania i pisania po chińsku.

Iga Kondziela nie zdała egzaminu państwowego za pierwszym razem i musiała przystąpić do niego ponownie (po pół roku). Tym razem z powodzeniem.

Polka przez następny rok pracowała w szpitalu Shuang Ho w Nowym Tajpej, aby uzyskać tajwańską „licencję” stomatologa.

Iga Kondziela wraz z mężem leczy obecnie pacjentów w Hyatt Dental Clinic.

Według Polki tajwańskie ubezpieczenie zdrowotne zapewnia lepsze standardy leczenia dentystycznego tamtejszym mieszkańcom niż podobne świadczenie obowiązujące w Polsce.

Dentystka stwierdziła, że jest jej smutno z powodu wojny w Ukrainie i ma nadzieję, że tragedia szybko się skończy, ponieważ nie była to usprawiedliwiona agresja. Kondziela powiedziała, że wielu jej przyjaciół w Polsce wspiera Ukraińców poprzez darowizny i udzielanie schronienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   staże podyplomowe  

POLECAMY W SERWISACH